Pro návštěvníky

Milí návštěvníci,

jsme rádi, že jste zavítali na tyto stránky a plánujete zúčastnit se akce!

Chtěli jsme vás seznámit s umělci ve městě a okolí, o kterých možná ani nevíte a které třeba potkáváte obden v sámošce.

 

Jsou pro vás připravena dvě víkendová odpoledne (14-20h), kdy se vám budou věnovat výtvarníci ve svých ateliérech, galeristé pro vás ZDARMA otevřou dveře výstavních síní, výtvarné školy připraví ukázky prací a workshopy a na dalších místech se bude tvořit, hrát a poznávat umění z různých stran.

 

Chcete se registrovat na workshopy a mít své místo rezervováno?

Klikněte ZDE

 

Stáhněte si mapu do mobilu nebo si ji v tištěné verzi vyzvedněte v infocentru nebo si kupte Deník v Plzeňském nebo Karlovarském kraji v pátek 22.9. před akcí a mapu s kontakty si vystřihněte.

 

Choďte pěšky, je to zdravé! Mnoho zastávek najdete v centru Plzně. A když už budete pochodovat od zastávky k zastávce, pomáhejte pohybem - nainstalujte si aplikaci z www.pomahejpohybem.cz do mobilu a body, které získáte, pošlete jako podporu tomu, kdo si ji podle vás zaslouží.

 

 Celá akce je pro návštěvníky i výtvarníky ZDARMA.

 

Tvorba soch z porobetonu

Výjimečná příležitost vyzkoušet si práci sochaře a odnést si vlastní výtvor se naskýtá v DEPO2015 v autobusové hale. Tuto aktivitu pro vás připravila Grafia ve spolupráci se společností Xella, která dodala materiál YTONG (porobeton).

Jak se připravit na sochání?

Oblečte si spíše pracovní oděv, počítejte s tím, že se můžete ušpinit. Abyste nemuseli čekat na vypůjčení nástrojů v případě většího návalu účastníků, vezměte si s sebou malý majzlík, kladívko, pilku na železo či dřevo.

Materiál ve velikosti 45 x 20 x 30 cm dostanete ZDARMA.

A teď už se můžete věnovat vlastní tvorbě, máte na to 2 odpoledne ,-)

Nápomocni radou vám budou asistenti - studenti výtvarného umění. Nebojte se to zkusit, je to osvědčená relaxační technika, vhodná zejména pro ty, kdo pracují v kancelářích, na počítačích apod. Vidět, jak se za pár hodin změní bílý kvádr v malé umělecké dílo určitě stojí za to.

Výsledné dílo se může účastnit společné výstavy nebo si ho můžete odnést domů.

Nebojte se vzít s sebou rodinné příslušníky, díla vzniklá společnou rukou vám mohou později připomínat smysluplně strávené společné chvíle. A děti ocení, že s rodiči tvoří něco, co může později zdobit skalku či obývák. Pochlubte se svými výtvory kamarádům!

Chcete si rezervovat materiál a místo pro sochání v DEPU2015? (vážně může být nával)

Registrujte se ZDE:

https://goo.gl/forms/dMQ9puS4oFzmtUfr2

 

Doporučujeme vzít s sebou i nějaký nástroj pro opracování porobetonu, na místě sice budou k zapůjčení, ale může se Vás sejít víc a pak budete ve výhodě (majzlíky, dlátka, paličku, kladívko, ruční pilku, rašple či něco tomu podobného...)

Příklad nástrojů je na obrázku:

 

nářadí pro sochání

 

Soutěže:

Soutěž pro nejaktivnějšího návštěvníka Víkendu otevřených ateliérů

Deník odmění nejpilnější návštěvníky otevřených ateliérů. Vezměte si na procházku po otevřených ateliérech páteční novinovou stránku s mapou a nechte si ji v při každé návštěvě od umělce orazítkovat. Nejpozději do úterý 26. 9. ji orazítkovanou doručte na adresu Deníku - Kovářská 4, Plzeň. Kdo získá nejvíce razítek, toho redakce Plzeňského deníku odmění předplatným novin zdarma a hezkým dárkem.

 

Soutěž o nejhezčí snímky z Víkendu otevřených ateliérů

Při svém putování po zastávkách v mapě foťte, snímky zasílejte na adresu ateliery@grafia.cz do 26. 9. Všechny snímky Deník zveřejní na webu a 3 autoři nejzajímavějších snímků získají víkendový pobyt pro dvě osoby a dvě noci se snídaní v hotelu Ibis Plzeň.