Navštivte zdarma galerie

VOA 2023

 

 

2) NAVŠTIVTE ZDARMA GALERIE

 

V rámci Víkendu otevřených ateliérů je možné navštívit zdarma i různé galerie a další místa, kde se umění vystavuje, ať už jde o kavárny, vinárny nebo víceúčelové prostory, kde probíhá po celý víkend improvizovaná výstava a workshopy (Papírna).

Již od prvního ročníku s námi spolupracovaly známé výstavní síně - Západočeská galerie v Plzni (výstavní síň „13“ i Masné krámy), Galerie města Plzně (kde se občas i tvoří na dvorku) a otevřely zdarma pro tento víkend své dveře. Přidaly se i další - či Galerie Ladislava Sutnara, Galerie v Alšovce, Pavilon skla Klatovy - PASK, Galerie U Bílého jednorožce a kostel sv. Vavřince v Klatovech.

 

V minulých letech své dveře pro návštěvníky otevřely například Galerie nad údolím, Regionální muzeum Nečtiny, Vinylgallery a jiné…

 

Řada z nich otevře své dveře i letos. V letošním roce zdarma otevřou své dveře nově Galerie u Andělíčka, Galerie Evropského domu SVK PK, Alliance Française de Plzeň nebo Galerie Azyl.

 

Chcete vědět víc? Podívejte se na aktuální mapu Víkendu otevřených ateliérů nebo si pročtěte informace o dalších přihlášených institucích.