Informace o institucích 2022

Arteterapie Plzeň

Co to je arteterapie? Arteterapie je, jak už sám název napovídá, spojením výtvarného umění s psychoterapií. Cílem není výsledek, ale proces, není tedy podmínkou, že klient arteterapie musí umět malovat. Jde především o uvolnění a sebepoznání. Dokonce existuje i arteterapie, u které není nutné aktivně tvořit, někdy se stačí jen dívat.

Kromě samotné arteterapie se v ateliéru věnujeme kreativním kurzům, kroužkům nebo i dětským táborům. Hlavním naším mottem je, že je důležité si tvorbu užít. Využíváme celou škálu výtvarných technik, kresbou, malbu, koláž, korálky a další kreativní materiál, přírodniny a prostě cokoli co je po ruce.

V rámci Víkendu otevřených ateliérů pro vás máme připravený workshop, kde si můžete vyzkoušet některou z našich nabízených technik a dozvědět se něco o arteterapii.

soubor 01.jpg

soubor 02.jpg

Ateliér Dorido - Petra Fenclová

Petra Fenclová

  • kurzy šití a tvoření
  • šité obrazy a výrobky
  • patchwork

Vystudovala jsem technický stavební obor, ale od mládí mě zajímaly výtvarné techniky, které jsem měla možnost rozvíjet v ZUŠ. Několik let zpět jsem se setkala s tvůrčím šitím a patchworkem, kterým jsem se postupně začala naplno věnovat.

Znalost počítačové grafiky z dob studií a příroda mě inspirují k tvorbě vlastních návrhů obrazů. Toto propojení s textilní tvorbou mi dovoluje vytvářet zcela originální výrobky.

Výzvou se pro mě stalo mnoho metrů látek z textilního odpadu z české továrny. Ty přetvářím do obrazů, prostírání či jiných výrobků. Upcykluji také oblečení a nově též barvím látky. Šetrnost k přírodě mě inspirovala k výrobě designových látkových tašek. Působím také jako lektorka a ve svém ateliéru Dorido pořádám šicí a tvůrčí kurzy.

soubor 01.jpg

soubor 02.jpg

Ateliér DRUHÁ ŠANCE

Jsme spolek lidí, kteří si vzali za cíl poskytování obecně prospěšných služeb a edukace veřejnosti směrem k recyklaci, upcyklaci, renovaci a redesingu nábytku, textilu a dalších předmětů. Propagujeme udržitelnou spotřebu a enviromentálně odpovědný způsob života. Organizujeme workshopy a další akce pro veřejnost. Na Klatovské třídě 57. máme prodejnu upcyklovaných předmětů a dílnu pro pořádání workshopů.

soubor 84e68b33c42059586c40c1b921813391.jpg

soubor 153471798_117725147018949_1833531978944607879_n.jpg

soubor 7fb20640d916f3725b7397fc1584af23.jpg

Atelier FotoRK

Stylový umělecký atelier v centru Plzně nad Náplavkou u Radbuzy. V atelieru bude u příležitosti otevřených ateliérů probíhat výstava obrazů a fotografií umělců ROMANA FotoRK KREJČÍKA a RácART, spojená s workshopem "focení v atelieru". Zájemci o workshop budou mít v horizontu jednoho týdne zpracované dvě umělecké fotografie.

soubor tnftrck-ATELIER.jpg

RácART: Luděk / Ráca / Racek

Undergroundový umělec. Vychází v tvorbě ze street art kultury. Jako prostředky uměleckého sebevyjádření využívá cesty malby, kresby, modelování a hudební produkce. Člen Sdružení výtvarných umělců ČR.

Během Víkendu otevřených ateliérů 2022 vystavuje s umělcem Romanem Krejčíkem v Atelieru FotoRK - Anglické nábřeží 9, Plzeň.

soubor IMG_20220902_111020.jpg

soubor IMG_20220903_133412.jpg

soubor crk.jpg

ROMAN FotoRK KREJČÍK

Umělecký fotograf s talentem zachytit dokonalý snímek na jediné stisknutí spouště fotoaparátu. Jeho fotografie jsou už pravidelně nominované na mezinárodní exhibice ART Photography po celém světě. Namátkou Barcelona / Espaňa, Melbourne / Australia, Las Vegas / U.S.A. Nevada, Berlín / Bundesrepublik Deutschland, Soul / Korea.

Během Víkendu otevřených ateliérů 2022 vystavuje s umělcem Luďkem Rackem RácART, v Atelieru FotoRK - Anglické nábřeží 9, Plzeň.

soubor 298338851_546706473926034_7848179930873548075_n.jpg

soubor 53811013_2191444517565879_5261725448911454208_n.jpg

Ateliér Krašovice

Výtvarný ateliér Krašovice je malý, vesnický ateliér, který otevřel své kurzy pro veřejnost teprve v květnu roku 2022.

Zkušenosti s vlastní tvorbou a lektorským vedením ale máme několikaleté a bohaté.

Sídlíme na OÚ ve vsi Krašovice na Severním Plzeňsku. Nabízíme kurzy kreslení a malování pro děti od čtyř let i dospělé. Příležitostně chystáme víkendové workshopy.

Na schodišti před ateliérem se nachází naše galerie. Pravidelně pořádáme výstavy, vernisáže a výtvarné soutěže.

Atelier Krašovice je místo, kde se setkáváme, kreslíme, tvoříme a povídáme si o všem možném.

Během Dne otevřených ateliérů nás můžete zastihnout při vlastní tvorbě, prohlédnout si naši práci a zapojit se do společného díla.

Těšíme se na Vás!

soubor IMG_0447.jpg

soubor IMG_0389.jpg

Ateliér Plzeň

Ateliér Plzeň je spolek pro podporu výtvarného umění a kultury. Od roku 2011 pořádá kurzy kreslení a malování pro širokou veřejnost, výstavy a kulturní akce. Součástí malířského ateliéru je kavárna Café LOOS s galerií. Ateliér Plzeň je místem pro setkávání lidí a prostorem podporujícím umělce v jejich tvorbě.

Na Víkend otevřených ateliérů pro Vás máme připravený výtvarný workshop, můžete shlédnout aktuální výstavu a posedět si v naší útulné kavárně.

 soubor DSC_9619_00001.jpg

soubor DSC_0015.jpg

Ateliér s Duší

Veselí 7, Janovice nad Úhlavou

V Ateliéru s Duší budou vystavovat:

  • JARKA PAPEŽOVÁ - obrazy květin
  • MARIE SOUKUPOVÁ - olejomalby krajiny
  • LADA TICHÁ - oděvní návrhářka
  • ŠÁRKA MARTINŮ - rodinná fotografka.

V rámci "Víkendu otevřených ateliérů" 2022 proběhnou rovněž výtvarné dílny.

soubor photo_edited.jpg

atelier s duší

 

Šárka Martinů

Rodinná fotografka Šárka Martinů zachycuje osobní příběhy s důrazem na jedinečnost okamžiku. Baví ji upřímnost a emoce z ní vycházející. Dává přednost přirozenosti před dokonalostí.

šárka martinů

Jarka Papežová

vášnivá malířka z Pošumaví Malování a veškerá tvůrčí činnost je její život. Je už třetí generací malířů. V obrazech usiluje o zachycení autentické a pomíjivé krásy okamžiku - vůně louky, mávnutí motýlích křídel, hry světla. Její květinová díla jsou oblíbená i v Německu, letos se prvně objeví i ve Francii.. Je spojována hlavně s tvorbou na téma vlčích máků, které miluje a na které získala letos v srpnu Český rekord. V Ateliéru s duší, jak sama nazvala svoje kouzelné místo, uvidíte celou škálu její tvorby. Nejen obrazy a akvarely, ale i různá aranžmá a předměty z dob dávno minulých, které s oblibou sbírá. Letos bude hostit v ateliéru i rodinnou fotografku Šárku Martinů a oděvní výtvarnici Ladu Tichou, se kterou chystá velké makové překvapení..

soubor 20220318_113032.jpg

jarka papežová

Marie Soukupová

ač výtvarno v pravém slova smyslu nevystudovala, věnuje se mu prakticky od dětství. Její realistické a precizní olejomalby květin a šumavské krajiny vás okouzlí. Talent se zřejmě v její rodině dědí, již strýc Josef Hodl byl známý malíř krajinář. Vystavuje se svou dcerou, výtvarnicí Jarkou Papežovou v Ateliéru s duší ve Veselí /Janovice nad Úhlavou/.

marie soukupová

marie soukupová

Lada Tichá

je neobyčejná mladá žena, která se nebojí ničeho. Život se s ní příliš nemazlil, a i přes to, nebo možná právě proto.. se nebojí experimentovat na poli módy a práce s látkou.. své zručnosti zdokonalovala za hranicemi. Doma jí nebylo umožněno studovat vysněný obor pro svůj zdravotní hendicap. Lada se nevzdala a žije a šije dál.. Svůj sen si splnila uspořádáním výstavy „ Jak se šijí sny“. Další sen jí čeká.. Prozradíme jen, že je to v podobě návrhu modelu a látky z obrazu výtvarnice Jarky Papežové. Přijďte se podívat do Ateliéru s duší jak se to povedlo a třeba Lada navrhne něco speciálního i pro Vás.

ladd tichá

lada tichá

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Otevřeno veřejnosti: sobota 14 - 20:00 hod, neděle 14 - 19:00 hod.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara neboli Sutnarka je moderní umělecká škola, jejíž studenti získávají pod vedením řady významných umělců a designerů bakalářské a magisterské vzdělání v širokém spektru oborů zaměřených zejména na design a užité umění. Je umístěna v originální budově s nejmodernějším vybavením a řadou unikátních studií. Fakulta se pyšní týmem významných uměleckých osobností a renomovaných designérů se zkušenostmi ze soukromého sektoru, pod jejichž vedením studenti dosahují významných úspěchů v českých i mezinárodních soutěžích, realizují projekty ve spolupráci s praxí a mezinárodními partnery a účastní se řady výstavních projektů.

Poprvé se v rámci Víkendu otevřených ateliérů veřejnosti otevřou také dveře Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory budovy a během obou víkendových dnů si také vyzkoušet některé z uměleckých aktivit, které pro ně připraví naši pedagogové a studenti. V ateliéru Grafiky to bude tisk z výšky a experimentální tisk, v ateliéru Fotografie proběhne ukázka práce se studiovými světly, pozadím a tvorbou portrétu. Dále se návštěvníci budou moci zapojit do figurální kresby, velkoformátové malby, zhlédnout studentské filmy z dílny ateliéru Animace a v Multilabu si zažít práci se zeleným pozadím, které se využívá ve filmu. Galerie Inkubátor, Entrée a ateliér Grafického designu představí studentské výstupy open callu Shapes: Venus, do kterého se zapojily nejen ateliéry Sutnarky, ale i mnoho dalších zahraničních uměleckých škol. Výstava "Shapes: Venus" reflektuje a reaguje na tvorbu Ladislava Sutnara z období 60. let, ve kterém vznikaly zejména velkoformátové malby Venuší, tzv. Joy Art.

Přesný program aktivit bude upřesněn.

fakulta designu a umění

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně je zaměřená na výstavy současného a moderního umění. Zaměřuje se především na tvorbu českých i zahraničních autorů, kteří představují návštěvníkovi aktuální tendence současného umění. Ve snaze přiblížit toto umění širší veřejnosti zároveň galerie zajišťuje doprovodné a lektorské programy k výstavám. Pořádá komentované prohlídky, výtvarné dílny, umělecký příměstský tábor apod.

Srdečně Vás zveme do Galerie města Plzně na komentovanou prohlídku výstavy nazvané ... (bude upřesněno). Komentované prohlídky se uskuteční v sobotu 24. 9. 2022 ve 14:00 hodin a 16:00 hodin.

soubor 1275835.jpg

Galerie Ladislava Sutnara

Výstava "zaraz Ukraine": Kateryna Tsyhykalo, Mariia Ralemska, Alyona TokovenkoKurátor: Jan Van Woensel

24. a 25. 9. 2022 v 15:00 hodin se uskuteční veřejná akce: rozhovor Kateryny Tsyhykalo a Jana Van Woensela s Marií Ralemskou a Alyonou Tokovenko.

Když 24. února 2022 vypukla válka na Ukrajině, kulturní a vzdělávací instituce po celé Evropě zřídily nové programy a možnosti na podporu umělců a výzkumníků, kteří byli nuceni zemi opustit. Kurátor Jan Van Woensel v reakci na tyto události v posledních pěti měsících připravil projekt "zaraz" ("ted"). Jedná se o platformu pro začínající umělce a kurátory z Ukrajiny, v jejímž rámci se lze díky štědré podpoře Sutnarky zapojit do rezidenčního a výstavního programu. Po zveřejnění projektové výzvy pořadatelé obdrželi více než 150 portfolií a přihlášek, z nichž byly nakonec vybrány dvě umělkyně a jedna kurátorka. Kateryna Tsyhykalo, Mariia Ralemska a Alyona Tokovenko z Kyjeva jsou tak prvními účastnicemi programu "zaraz" a od srpna do října budou pracovat na site-specific projektech a výzkumu. Galerie Ladislava Sutnara se pro tyto účely dočasně promění v jejich ateliér a návštěvníci budou moci výstavu sledovat už v průběhu její tvorby – jedná se totiž o projekt ve formátu "exhibition-in-progress", který se rozvíjí a mění s tím, jak umělci postupují ve své práci.

Během Víkendu otevřených ateliérů 2022 se mohou návštěvníci v sobotu a v neděli v 15 hodin zúčastnit živého rozhovoru kurátorů Kateryny Tsyhykalo a Jana Van Woensela s umělkyněmi Marií Ralemskou a Alyonou Tokovenko. Účastnice rezidence "zaraz" budou během Víkendu otevřených ateliérů v galerii přítomné a otevřené setkáním a rozhovorům s návštěvníky.

Vernisáž uvedené výstavy se uskuteční 27. 9. 2022 v 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara.

Vznikající výstava bude přístupná v rámci běžné otevírací doby od 31. 8. do 15. 10. 2022.

galerie ladislava sutnara

Galerie U Bílého jednorožce

Výstavní síň Galerie U Bílého jednorožce je v samém centru Klatov a nabízí k shlédnutí výstavy současného moderního českého i zahraničního umění. Během VOA lze zdarma navštívit výstavu "Setkání ve Stromovce", kde se poprvé pohromadě objeví vybraná díla téměř čtyřiceti absolventů intermediální školy prof. Milana Knížáka v průřezu jejího pětadvacetiletého působení na pražské AVU. Výstava bude přístupná v rámci běžné otevírací doby (10 - 12 hodin, 13 - 17 hodin) která je přístupná v rámci běžné otevírací doby. Vstup zdarma se v tento den týká také kostela svatého Vavřince v Klatovech, ve kterém je přístupná výstava věnovaná tvorbě Pavly Voborník Kačírkové. V rámci VOA bude možné navštívit workshop pro děti s tématem "Jednorožci u nás".

soubor IMG_8328.jpg

IVCP - Eva Machalíčková

Členky spolku nejsou profesionálními výtvarnicemi, ale dokazují, že jejich autorské práce tvořené nejen šikovnýma rukama, ale i srdcem, mohou zdobit nejen je a jejich kamarádky.

Při "Víkendu otevřených ateliérů 2022" si v prostorách spřáteleného spolku Informačního a vzdělávacího centra Plzeň v ulici Sladkovského č. 30 v Plzni, budete moci prohlédnout autorské práce – šperky z polymerových hmot, pryskyřice, kamenů, korálků, které byly vytvořeny různými technikami; drátovaná zvířata, anděly a také krásné drátěné stromy zdobené korálky a krystaly; keramické květníky, květináče, ptáčky ale i betlémy; háčkované módní plédy, kabely a roztomilé hračky; v krásných kombinacích barev ušité tašky a kabely. V poslední době se zaměřujeme na výrobu originálních hlavolamů, které rozvíjejí logické myšlení a zručnost dětí i jejich rodičů.

Dospělí i děti si budou moci  v prostorách IVCP ve Sladkovského 30 v Plzni vyrobit jednoduché šperky různými technikami, namalovat na vypálenou keramiku vlastní obrázek, z drátu vytvořit zvířátko nebo hlavolam. 

soubor Obr_2.jpg

Klub Křišťál, z.s.

Klub volného času pro občany starší 18 let zejména s duševním onemocněním a potížemi, jejich rodinné příslušníky a pro ty, kdo chtějí pomáhat.

Pořádání výstav zejména k Vánocům, Velikonocům i mimo ně, psaní autorské poezie a vydávání svých knížek, fotografování, malování obrazů i obrázků, aranžování, výroba hraček - psů, koček, králíků, koní, vyšívání deček a obrázků, háčkování, práce s korálky, ubrousková technika, výroba mýdel, levandulových pytlíčků, svíček, zpívání a recitování v domovech pro seniory a u zdravotně postižených, trénování paměti, kino, výlety, procházky, přednášky.

I v době protiepidemické pracujeme doma, protože jsme volnočasový klub pro psychicky nemocné. Děláme tím radost sobě i druhým a vystavujeme například v nemocnici v Klatovech, v klubovně, v Městské knihovně - která se teď otevírá.

soubor DSC08526.jpg

 

Klub rukodělných prací a technik z.s. - RUPRT

Spolek, který zastřešuje výrobce a prodejce rukodělného zboží a to především v Plzeňském kraji. Tito výrobci nejen prodávají svoje zboží, ale především vytvářejí úžasné výrobky, jejichž tvorbu předávají dál formou kurzů. 

Účelem sdružení je především vzdělávací činnost v oblasti rukodělných prací a technik od původních řemesel až po nové kreativní techniky. Vzdělávání v oblasti kreativity formou kurzů je skvělým přínosem pro širokou veřejnost. Díky těmto vzdělávacím kurzům se řemeslné a výtvarné techniky nejen dostanou do povědomí veřejnosti, ale i přitáhnou k tvorbě především mladé lidi a tím se udržuje řemeslná tradice našeho kraje.

Další činností klubu je pořádání vlastních prodejních akcí pro členy i přizvané výrobce, nabídka členům klubu dalších prodejních akcí a informování veřejnosti o místech, kde se mohou s našimi prodejci potkat. 

soubor IMG_20220813_144031.jpg

soubor 1660394646108.jpg

Knihovna města Plzně

Knihovna města Plzně nabízí veřejnosti tradiční služby, které vyplývají z práce s knihou, časopisem i dalšími typy dokumentů. Tvůrčí a rukodělné aktivity však nejsou knihovnicím a knihovníkům nijak vzdálené. Často je využívají zejména při akcích pro děti a mládež, mají samostatné výstavy, nebo s Klubem tvořivých knihovníků nabízí své výrobky na oblíbených Vánočních a Velikonočních trzích v pražském Klementinu.

V rámci akce Víkendu otevřených ateliérů můžete shlédnout pestrou knihovnickou tvorbu na domácí půdě, protože vystavujeme takřka "mezi regály", v Ústřední knihovně pro dospělé - dekorace z knih, malování na hedvábí, keramika, háčkování, patchwork, obrazy (enkaustika) a výrobu šperků (cínování).

Výtvarná dílna - výroba papírových dekorací, záložek do knih.

soubor knihovna-15.jpg

soubor P_20190930_140252.jpg

Minigalerie Bonifác - Ivan R. Vičar

Autor se malování začal věnovat od 15 let, učil se malířství u soukromých učitelů v Brně, později studoval grafiku u malíře Vysočiny, Vlastimila Tomana. Několik let se pak věnoval převážně grafice. Postupně začal užívat barvy a to ho přivedlo k vytvoření nové techniky, kterou používá dodnes. Při této technice se nepoužívají štětce; barvy se nanášejí ve formě aerosolu vytvořeného z temperových a akrylových barev. V sedmdesátých a osmdesátých letech vystavoval sám nebo s několika dalšími výtvarníky zejména na Domažlicku. Po delší odmlce se znovu a malování vrátil počátkem minulého roku.

Ve svém domku v Plzni-Lhotě zřídil minigalerii s názvem Minigalerie Ivan R. Vičar. Galerie se nachází v ulici Pod Dubovkou č. 84/7. Je přístupná pro návštěvníky kdykoliv po telefonické domluvě.

soubor Sakurová-alej.jpg

soubor Slunce-mezi-stromy.jpg

soubor DSC_1379 edited 146x300.jpg

Muzeum panenek Plzeň a Ateliér Jiřina Havlová

Jmenuji se Jiřina Havlová a mou velkou vášní jsou panenky: tvořím na ně, opravuji je a zkrátka je miluji. Od roku 2006, kdy jsem měla jednu panenku po babičce, panenka co přežila útrapy 2. světové války, se po velkém stěhování dostala až ke mně, objevila jsem ji v roce 1997 na chaloupce, bylo to pro mne jedno úžasné léto s jednou vzácnou panenkou a mojí babičkou. A to doslova, vše se dozvíte, až do ateliéru přijdete.

Po velkých výstavách v Česku a Slovensku a festivalech, které jsem spolu s naším spolkem panenkářek rozjela, jsem se rozhodla usadit právě tam, kde jsem se narodila a to v Plzni. Sama mám na 2.500 panenek, napsala jsem o nich knížku "Česká panenka", která byla téměř vyprodána.

Přijďte poznat, co je to být doktorkou panenek a jejich milovnicí, můžete se třeba naučit vyrobit panenku - to vše záleží na Vás.

Radost a štěstí se skrývá v malých věcech.

Už teď se na Vás v ateliéru v Plzni v Purkyňově ulici 29 moc těším!

soubor IMG_6983.jpg

soubor 2a.jpg

soubor 119181726_1224796_edited.jpg

SojkAteliér - Marta Sojková

SojkAtelier vznikl v roce 2020 ve sklepních prostorách původní hospody ve Vochově. Je místem pro malé i velké, akademiky i nepolíbené, které spojuje radost z výtvarné tvorby a chtějí trávit čas s podobně naladěnými přáteli. Ateliér vede Marta Sojková, povoláním učitelka ZUŠ a arteterapeutka, maminka tří dcer. V roce 2022 získala jako jedna z mála v Čechách a na Slovensku po absolvování výcviku oprávnění provozovat tzv. Hru malováním (Výtvarná exprese dle Arno Sterna). Jedná se o unikátní arteterapeutický koncept společného malování dětí a dospělých ve speciálním prostoru a s využitím jedinečných pomůcek. Dále se v ateliéru konají Výtvarky pro mrňouse s rodiči a Výtvarka pro děti od 5 let, vše v duchu tzv. prožitkového tvoření. Postupně je v plánu rozšiřovat portfolio nabízených kurzů, jako např. o velmi oblíbené večery Wine&Paint.

V rámci Víkendu otevřených ateliérů si mohou návštěvníci přijít vyzkoušet paletový stolek, 54 veverčích štětců a nasátneopakovatelnou atmosféru.

soubor DSC_7495.jpg

SOU stavební Plzeň - pracoviště Horní Bříza

Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 bylo založeno 1. července 1984 a po sloučení s dalšími dvěma plzeňskými stavebními učilišti v letech 1996 a 1998 se stalo jediným zařízením v Plzeňském kraji specializovaným na výuku oborů s výučním listem se zaměřením na stavebnictví. Od roku 2015 je součástí učiliště rovněž škola v Horní Bříze, a vzdělávací nabídka se tak rozšířila i o obory keramické. Hornobřízská střední škola byla založena v roce 1949 jako odborné učiliště Západočeských keramických závodů. V současnosti je moderním vzdělávacím zařízením, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj. Kapacita školy je 280 žáků, součástí školy je domov mládeže, stravovací zařízení a samozřejmě dílny pro praktické vyučování žáků. Kromě tříletých učebních oborů Kamnář, Keramik, Obkladač, Elektrikář a Zámečník se zde vyučují také výjimečné umělecké obory v rámci plzeňského kraje i republiky - Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky (Umělecký keramik) a Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu (Kamnářství).

soubor 1857635.jpg

soubor Obrázek2.png

SUPŠ a ZUŠ Zámeček

SUPŠ a ZUŠ Zámeček je první střední uměleckou školou založenou v Plzni. Zámeček, bývalé letní sídlo rodiny Lobkowiczů, vystavěné v roce 1906 v romantizujícím stylu malého Konopiště, je možno navštívit v rámci Dne otevřených dveří 4. 10. a 10. 11. 2022. V areálu se nachází ještě budova purkrabství, přístřešky pro kamenosochaře a malá kovárna. V zahradě je umístěno množství soch a skulptur, prací našich studentů.

Studenti zde mohou získat maturitní nebo pomaturitní vzdělání v oborech:
- Grafický design a média
- Prostorový design a sochařství
- Konzervování a restaurování kamene
- Malba v umění, designu a architektuře
- Užitá fotografie a audiovizuální tvorba

V roce 2016 se škola rozšířila také o Základní uměleckou školu, která nabízí výtvarný obor a kurzy keramiky pro všechny věkové kategorie v dílně s vlastní pecí. Zámeček nabízí vzdělávání i pro dospělé - a to jak v zájmových, tak rekvalifikačních kurzech.

Na "Plzni tvořivé" potkáte Zámeček hned dvakrát. Na stanovištích č. 40, č. 42.

40) Dílna SUPŠ Zámeček: kamenosochaři / malíři / grafici / malíři / fotografové na prostranství U ZVONU (workshop a výstava ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni)

Oba víkendové dny se budete moci pod vedením pedagogů a studentů ze Zámečku zapojit do modelování plastik, odlévání ze sádry či si vyzkoušet práci sochařů a restaurátorů kamene.

Workshop uspořádají a ukázky své práce předvedou také malíři, grafici a fotografové ze Zámečku. Zveme Vás zároveň na open air výstavu studenstkých prací. Více info: www.zamecek.cz

42) ZUŠ Zámeček, K Nádraží 15, Plzeň - Křimice. POUZE SOBOTA od 14:00 - 18:00.

Zavítejte na workshop do ZUŠ Zámeček "ve vile" v Křimicích. Seznámíte se s vyučujícími a žáky naší školy a spolu s nimi budete spolutvůrci "Výtvarné zahrady". Společně budeme tvořit rostliny, brouky a motýly, které vypustíme přímo do naší magické zahrady.

soubor 6066384.png

soubor 1286384.jpg

TOTEM, z.s.

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. je "MÍSTEM SETKÁVÁNÍ SE..."

Prostřednictvím sociálních služeb, dobrovolnických programů a dalších zajímavých projektů podporujeme seniory, rodiny s dětmi, připravujeme aktivity pro různé generace tak, aby si každý našel v TOTEMu místo, kde mu bude dobře. Probouzíme a rozvíjíme kreativitu v mnoha ohledech.

Ateliéry a tvořivé dílny jsou každodenní součástí našeho TOTEMového života. Můžeme se společně potkat na tematických výtvarných dílnách před Vánocemi, Velikonocemi, ale i kdykoli v průběhu roku. Na výstavkách si u nás koupíte výrobky, které vznikají v tvořivých aktivitách v TOTEMu.

Již od roku 2012 nabízíme výstavní prostory jak profesionálním, tak amatérským výtvarníkům. Máme za sebou mnoho zajímavých mezigeneračních výstav, výstav uznávaných umělců i například prvních vernisáží lidí, kteří se umění začali věnovat až v seniorské etapě života.

S radostí se opět připojujeme k tradiční plzeňské akci Víkend otevřených ateliérů a představíme následující workshopy a výstavy:

Workshop Malované hedvábí: 24. 9. 2022. Přijďte si vyzkoušet rozličné techniky malování na hedvábí a vyrobit si šátek, či šálu jako jedinečný doplněk oblečení pro sebe, či dárek někomu blízkému. Pro klidný průběh akce je ideální rezervovat si svůj čas na tvoření přes email: rezervace (zavináč) totemplzen (tečka) cz. Poplatek bude pokrývat náklady spojené s konkrétním výrobkem.

Tereza Pangrác: Střípky snů - výstava obrazů, které jsou jemným pokusem o vyjádření některých autorčiných představ a fantazií. A jako se toto každým okamžikem mění, tak i obrázky jsou "od každého trochu".

Josef Pepíno Balek, Milan Kozák, Petr Šrédl: MY3 - výstava tří umělců, které kromě dlouholetého přátelství spojuje i jejich rozdílnost. Uvidíte akvarely Prahy, olejomalby lehkých aktů a těšit se můžete i na kresby s tématikou pověstí. Výstava bude k vidělí až od neděle a vernisáž proběhne 25. 9. 2022 od 14:00 hodin. Nejen, že budou mít návštěvníci příležitost potkat se s autory, ale nabídneme i minikurzík akvarelu.

soubor DSCN9388.jpg

soubor IMG_20210806_115117.jpg

Výtvarno, z.s.

Při malování vypněte myšlenky, ponořte se do obrazu a relaxujte. Můžete začít kdykoliv.

Nabízíme Vám vzdělání i relaxaci. Jsme zařízení, které se zabývá volnočasovými aktivitami, zejména malováním a kresbou. V Plzni fungujeme od listopadu roku 2009. Naleznete zde výtvarné kurzy pro všechny věkové skupiny: děti, studenty, dospívající, dospělé, důchodce. Pro ty, kteří s malováním chtějí v jakémkoliv věku začít nebo pro ty, kteří již něco umí. Můžete si vybrat z pravidelných celoročních kurzů nebo z doplňkových jednorázových kurzů (malba akrylem, olejem, pastelem, technika airbrush, automatická kresba, komiks, fantazie, kresba postavy atd.). Připravíme vás na talentovky na uměleckou školu. V letních měsících a o jarních prázdninách pořádáme příměstské tábory s výtvarným zaměřením. Velký důraz klademe především na klienta, a proto se účastníkům věnují skuteční profesionálové v oboru. Pro účastníky pořádáme výstavy jejich prací, také jsme se aktivně zúčastnili, za podpory města Plzně 2015, akce v ulicích města "Kandidátské léto" a účastníme se spousty dalších akcí. Za dobu naší působnosti jste nás mohli také vidět nebo číst o nás v různých médiích.

Těšíme se vás ve dnech 24. 9. - 25. 9. 2022 na Víkendu otevřených ateliérů, kde si můžete vyzkoušet kresbu obličeje (busty) nebo malbu zátiší. Pro děti jsme připravili malování zvířátek či dětských postav a další motivy. Dále vám nabídneme ukázky tvorby našich studentů a rádi pohovoříme se všemi ohledně nabídky našich kurzů na rok 2022/2023.

soubor 1027297.JPG

soubor 1542719.JPG