Program 2016

 

Programy společných stanovišť a kulturních center:

(červená čísla za názvem odkazují na číslo stanoviště v mapě https://mapy.cz/s/14PXN)

 

MOVING STATION (č. 3)
- komentované procházky (od 14.00-19.00, začátek vždy v celou)
- pohádka pro děti s dílnou (neděle 15-17)
- improexkurze - so, ne od 17.00 (otevřený workshop divadelní improvizace)
- setkání se spřízněnými grafiky, animátory a výtvarníky v průběhu soboty i neděle
- otevřená zkouška polského souboru tanečníka Macieje Kuźmińského - so od 15.00
(představení rezidenční činnosti, workshop s tanečníkem, work in progress)
- výstava Aleny Anderlové Pohled z Orient expressu

- ukázka práce Animánie (jak se dělá animovaný film) - oba dny průběžně
- více o MOVING STATION najdete zde: www.johancentrum.cz

 

Plzeň Zastávka (č. 13)
- v sobotu program 14-18:00 hod

V sobotu od 19:00 vystoupí akordeonista Aliaksandr Yasinski (vstupné na koncert 100 Kč). Uslyšíte francouzský šanson, argentinské tango, klezmer, jazz a jeho vlastní tvorbu.
-
tvůrčí dílny inspirované védským uměním
- možnost občerstvit se na baru

 

DEPO2015 (č. 16)

 • ateliér Benedikta Tolara (so i ne pouze mezi 18-20 hod)
 • výstava výtvarných umělců bez ateliéru v Plzni, své stanoviště v hale DEPA budou mít:
  Jaroslav Hejl, Jan Mácha, Roman Jindřich, Olga Kezniklová, Aneta Lišková (NEASI), Zuzana Lomičková, Kristýna Nová, Jaroslav Opava, Elena Pokaleva, Pavlína Punčochářová, Kristina Tenglerová, Stanislava Topinková, Marcela Urubová, Veronika Volfová, Taťána Vroblová, SUPŠ a ZUŠ Zámeček, ateliér Benedikta Tolara,
  ...
 • tvořte sochy s celou rodinou z porobetonu YTONG!
 • prohlédněte si MAKERSPACE a tvořte jako profesionální řemeslníci!
 • SUPŠ a ZUŠ Zámeček v DEPU:
  - program bude probíhat do 19 hod
  -
  sobota: návštěvníci mohou vyzkoušet tiskařskou techniku linorytu
  - neděle: společná malba
  (potřeby na místě zajištěny)
  - aktivity jsou vhodné pro děti od 6 let (a všechny dospělé!)
 • Open A.i.R. - zveme do našeho ateliéru, kde sice žádného umělce právě teď nemáme, ale setkat se budete moci s koordinátory programu. Ti vám rádi poví zajímavosti o realizovaných projektech, ale nastíní také plány budoucí. Bude přichystané malé občerstvení, ukázka děl vybraných umělců, kteří byli v Plzni na rezidenci a pak také projekce z uskutečněných akcí. A pokud byste vy sami na uměleckou rezidenci rádi vyjeli do zahraničí k našim partnerům, pak náš ateliér rozhodně nesmíte minout. Poradíme! Těšíme se na setkání!

 

Galerie města Plzně (č. 17)

- otevřeno 14-20, vstup zdarma

"Maluj a vystavuj v galerii"

Milujete malování? Přijďte si do Galerie města Plzně namalovat opravdový obraz a zažijte, jak se cítí známý umělec. Vaše dílo zde vystavíme jako dílo slavného malíře. Výtvarné potřeby budou zdarma k dispozici v galerii.

Mázhaus a podzemní galerie jsou otevřeny zdarma 14-18 h.

 

 

Programy dalších stanovišť a jednotlivců:

zde jsou vypsána ta místa, která mají nad rámec výstav a prezentací naplánované další aktivity

(čísla stanovišť dle mapy https://mapy.cz/s/14PXN)

 

(č. 4) Kreativní svět Blanky P.

- otevřené ateliéry a dílny, kam se můžete jít podívat a vyzkoušet i nějakou výtvarnou techniku

neděle: Tvoření s Jitulí a karikaturista Petr Šrédl

 

(č. 5) Korálky – Plzeň s.r.o.

Návštěvníci mohou vidět hotové šperky vytvořené přímo u nás, vysvětlíme jim a přiblížíme jednotlivé techniky šití šperků a vytvoří si jednoduchý malý šperk (náušnice nebo přívěsek).

(č. 6) Ateliér na střeše

Vyzkoušíte si fotografování na velmi neobvyklém místě, uvidíte světelná kouzla a mnoho fotografií – od střešního fotografa i ve fotografických knihách!

(č. 7) Zdeněk Rolko

Lidé uvidí několik malovaných obrazů na plátně, uvidí menší ateliér, kde tvořím se všemi pomůckami, které používám. Budou si moci vyzkoušet zapojit se do malby. Poradím, jak postupovat, aby malba měla hlavu a patu :)

(č. 8) Knihkupectví Štěstíčko: Berenika Maněnová

Výstava obrazů intuitivních kreseb a Dílna "Tvoření pro každého". Zde si každý návštěvník může vytvořit a odnést domů vlastní harmonizační obrázek z mnou ručně kreslených omalovánek, tvořených intuitivní kresbou.

(č. 9) Výtvarný ateliér Plzeň

ateliérová kavárnička, i pro nejmenší návštěvníky; malíři v akci
- sobota, 14-17 hod se můžete podívat na kurz portrétu

(č. 10) Výtvarno

Můžete vyzkoušet kresbu obličeje (busty) nebo malbu zátiší. Pro děti jsme připravili malování zvířátek či dětských postav a další motivy.

(č. 14) Restaurace - galerie ARTAMO

- pozor, zapojí se pouze v sobotu 24. 9.! program po hodinách

(č. 17) Galerie města Plzně

Viz bod v mapě č. 27. Bod č. 17 pouze označuje jiný, boční vchod do galerie.

(č. 18) Ateliér PhotoProgress

Kromě pohoštění a samotné prohlídky ateliéru si budete moci sami vyzkoušet jaké to je v ateliéru fotit nebo být focen. Máte-li doma zrcadlovku, pak si ji určitě vezměte s sebou.

(č. 20) Art Jana

Návštěvníkům bychom rádi ukázali malou útulnou dílničku, ve které si budou moci na požádání vyzkoušet slepování, barvení a zdobení některých dřevěných tvarů nebo jinou výtvarnou činnost. Vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií od cca 5 let. (www.artjana.cz)

- v neděli pouze do 17 hod

(č. 21) Galerie Ladislava Sutnara

- provozuje Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU

Výstava tvorby grafické designérky Kristýny Fišerové, vedoucí ateliéru Grafický design. Během víkendu otevřených ateliérů bude v galerii navíc k vidění video prezentace jednotlivých ateliérů školy a ukázky publikací, které na Sutnarce vznikly v uplynulém roce.

(č. 22) SUPŠ a ZUŠ Zámeček

Na "Plzni tvořivé" potkáte Zámeček hned třikrát. Otevřené pro veřejnost budou sochařské ateliéry v areálu radčického zámečku (Pod Vinicemi 82, Plzeň), další 2 stanoviště budou v DEPU. Tam si v sobotu návštěvníci mohou vyzkoušet tiskařskou techniku linorytu ve formě kolektivního "nekonečného" grafického listu, v neděli pak velkoformátovou společnou malbu. Po oba dny zde bude probíhat samostatný sochařský workshop pod vedením studentů sochařství.
- pozor, program Zámečku bude probíhat všude jen do 19 hod

(č. 25) Eva Roučka

Se sochařkou a keramičkou Evou můžete v sobotu 24.9. v rámci Víkendu otevřených atelierů poobědvat v galerii - restauraci ARTAMO, Čelakovského 5 (12-13 h), kde probíhá právě její výstava a nebo navštívit její atelier a galerii ve stodole, v Břasích 19 na rokycansku, kde vás ráda uvítá mezi 14-20 hodinou a odhalí veškerá tajemství její tvorby. "Socha hovoří sama, pokud né, je zbytečné o ní hovořit!"

(č. 26) Originál design shop

Pro tento speciální víkend jsme si připravili Workshop Snap&Style: můžete vyzkoušet, jaké by to bylo stát se stylistou nebo fotografem a vytvořit si svůj foto styling pod dohledem zkušených profesionálů. Prozradíme tipy a triky na krásné fotky, poznáte práci stylisty a rozšíříte si obzory. Snap&Style je zdarma pro všechny kdo přijdou, není potřeba se přihlašovat.

(č. 27) Galerie města Plzně

Vzácně nabízíme možnost tvořit nejen dětem, ale i dospělým. Kdokoli přijde, může zažít, jaké to je malovat přímo na půdě Galerie města Plzně a své dílo zde také vystavit. Stačí přistoupit k prázdnému plátnu a nechat se vést inspirací nebo našimi lektorkami. K dispozici budou malířské stojany, plátna, barvy, štětce a prázdná zeď připravená pro Vaše dílo. (č. 27 označuje hlavní vchod do galerie, č. 17 boční vchod)

(č. 28) Fotoateliér Radovana Kodery a Zuzany Zbořilové

Zveme vás na ukázku práce s klasickým velkoformátovým přístrojem, uvidíte fotokomoru. Budete si moci vyzkoušet vyvolání černobílé fotografie, kresbu vývojkou na osvětleném fotografickém papíře apod. Digitální zrcadlovkou si vyfotíte ateliérový portrét, který vám odešleme mailem. Při slunečném počasí nahlédnete do camery obscury. V prostorách ateliéru a v podkroví uvidíte malou výstavu výběrem z naší tvorby.

- pozor, pouze do 18 hod

(č. 29) Il Mio Caffé, výstava: Magická Plzeň

Autorka fotografií Tereza Kováříková bude přítomna v kavárně v sobotu od 14:00 do 16:00.

 

Plánek stanovišť DEPO:

soubor placirovani_planek_hotovo2.jpg