Informace o umělcích

Lucie Bartovská

Autorka se ve své tvorbě zabývá především propojením energie barev a jejich vlivu na psychiku člověka. Tvoří zdánlivě fiktivní světy barev. Ve své práci zkoumá intersubjektivní emoce. Základním prvkem jejího uměleckého jazyka jsou barvy. Vystudovala výtvarnou výchovu a psychologii. Oba obory fungují jako celek a jejich vzájemná spolupráce dělá obrazy čím jsou. V současné době žije a tvoří v Plzni.

soubor hebkost-srdce-450-x-450-mm.jpg

soubor mapa-iluze-700-x-500-mm.jpg

Bekwood Eyewear

Jmenuji se Ondřej Bek a již 5. rokem vyrábím dřevěné dioptrické a sluneční brýle pod značkou BEKWOOD EYEWEAR.

Nápad na výrobu brýlí se zrodil ve chvíli, kdy jsem si zakoupil své první dřevěné brýle čínské výroby, které byly vyrobeny z masivního bambusu. Po velmi krátké době nošení se mi ulomila stranice brýlí a já se rozhodl brýle opravit a pomocí ručních brusek produkt vylepšit. Tím odstartoval nápad designovat a vyrábět vlastní kvalitní dřevěné brýle v České republice.

S novými kolekcemi brýlí pro rok 2019 jsem obdržel nejvyšší ocenění Grand Prix Awards a TOP OPTA, které jsem si odvezl z tuzemských veletrhů s oční optikou.

V roce 2020 jsem rozšířil portfolio o další produkty a v současné době jsem uvedl do prodeje novinky v podobě dřevěno-epoxidových minimalistických peněženek, náramků a krytů na telefony.

Rád vás provedu dílnou a ukáži vám, jak produkty vznikají.

soubor 2105991.jpg

soubor 1164973.jpg

Daniel Doležal

Víc než o samotný produkt práce jde o proces vzniku a práci s prostorem. Tyto priority formují podobu mého díla. Dosavadní tvorba je zaměřená převážně na práci s kamenem. Díky tomu se v mé práci snoubí idea s řemeslným základem. Vlastní tvorba i její obliba mě formovala, stejně jako já ji, již od počátku studia na Zámečku. V současné době mám za sebou několik sympozií, která mi přinesla jak zkušenosti, tak hlavně zážitky. Doufám, že i vám se dostane zážitku a nových zkušeností na sochařském workshopu, který budu dozorovat v rámci této akce. Rád vám předám alespoň stručné základy řemesla, či o něm krátce porozprávím. Těším se na vás.

soubor 8646579.jpg

soubor 3387901.jpg

Magdalena Drnková

Ráda již od dětství vytvářím něco rukama. Je součást mého já. Už jako dítě jsem aranžovala květiny a učila se ručním pracem. Ovládám základy téměř všech textilních ručních prací.

Vystudovala jsem SZTŠ Mělník a převážně jsem pracovala ve svém zahradnickém oboru. Květiny aranžuji k nejrůznějším příležitostem. Také jsem je aranžovala na výstavách Flora Olomouc a Květy Lysá. Pod minulým jménem M. Prošková mi v roce 1998 vyšla knížka "Květiny pro každou příležitost".

Díky ručním pracem jsem si zhotovila mnoho oděvních součástí a doplňků, taktéž i bytových. V posledních asi dvaceti letech převažuje mé nadšení pro patchwork. Baví mne šít a ručně prošívat deky, které většinou skončí jako dary pro mé přátele. Také šiju různé kabelky a tašky. (Některé práce jsem měla vystaveny na menších i mezinárodních výstavách.)

Tohle všechno pro mne není jen manuální činnost, ale i zábava, když vymýšlím, co vznikne a také dobrodružná  improvizační hra, když řeším třeba nedostatek květin anebo určité látky... A když se podívám na své "kolegy", kteří také vytváří podobné věci, vždy mne fascinuje, kolik je dalších možností.....

V minulosti jsem i pořádala několik kursů aranžování květin i šití patchworku. A když se zastavíte, ráda vám povím, co vás bude zajímat. Těším se na vaši návštěvu.

soubor Foto1 patchwork.jpg

soubor IMG_2190.jpg

Milan Ďuriš

Narodil se 23. 9. 1958 v Toužimi
Malbě se věnuje od roku 1982
Soukromá studia u profesora Jiřího Patery (1985 - 1994)
Člen Unie výtvarných umělců ČR
Člen výtvarné skupiny P89
Člen Asociace Momentary Art
Člen internacionální umělecké společnosti Pro Arte Vivendi Berlin BRD

Vystavoval v ČR, SRN, F, RO, H, AL, HR, USA
Počet samostatných výstav 53, počet společných výstav 127. Zúčastnil se několika soutěžních i benefičních výstav a mezinárodních symposií

Zastoupen ve sbírce Muzea umění a designu, Benešov - ČR
Zastoupen ve sbírce Artotéky města Plzně - ČR
Zastoupen v soukromých sbírkách v ČR, SR, SRN, Rakousku, Holandsku, Francii, Kanadě, USA, Austrálii

Projekty:
Projekt UVU Plzeňské oblasti Barva na ulici - spoluautor projektu s Květou Monhartovou

soubor Milan Ďuriš cb.jpg

soubor IMG2006.jpg

Jana Frolíková

Zabývám se kresbou, malbou, grafikou a různými kombinacemi těchto technik. Ráda vás přivítám ve svém ateliéru. Najdete ho ve  Šťáhlavech, v ulici V Rokli 591.

Nachází se v prostorách bývalé hospůdky "U Fandy", kterou 20 let provozoval můj manžel František. Je to místo, které bylo vždy plné lidí a přátelských setkání. Jste srdečně zváni.

soubor 6961597.jpg

soubor 3695726.jpg

soubor 1807772.jpg

Lucie Grubrová

Jmenuji se Lucie Grubrová, je mi 20 let a žiji v Tlučné nedaleko Plzně.

Aktivně se věnuji malbě a grafice od 16ti let, ale kresba a malba mě baví už od mala. Vystudovala jsem umělecko-průmyslovou školu Zámeček v Plzni obor užitá malba.Za poslední rok se věnuji spíše surrealistickému umění, můj vzor je Salvátor Dalí, kterýho jsem si velmi oblíbila nejen tím jak maluje, ale také jeho názory a jak začínal.

Minulý měsíc jsem měla svoji první vernisáž v Tlučné, kterou jsem si prakticky organizovala sama.

Do budoucna plánuji přihlásit se na Západočeskou univerzitu na Fakultu umění a desingu Ladislava Sutnara obor malba.

Jsem velký snílek a často svoje sny realizuji pomocí malby a nebo prostřednictvím Photoshopu, ve kterém dělám veškerou svoji grafickou práci. Obrazy, které realizuji pomocí akrylových barev, jsou často na bázi pocitové "v tu dobu jak se cítím" a tak tedy moje tvorba vzniká, to znamená, že v některých případech jen na plátno "házím barvy" a poté s tím pracuji, ale stejnně si musím dávat pozor, co s čím míchat, aby, jak tomu říkám nevznikla "prapodivná šedivohnědá barva". :-) Děkuji, jestli vše co jsem o sobě napsala jste přečetli až do konce a budu se na Vás těšit!

soubor Ja - cropped little.jpg

soubor Iluze 2.jpg

soubor Cerven.jpg

Josef Haring

Narodil se 18. 8. 1952 v Praze. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor český jazyk a výtvarná výchova (Jaroslav Dvořák). Pracoval v různých zaměstnáních, v posledních letech jako restaurátor. Roku 1978 spolu s Janem Sekalem, Andrejem Bělocvětovem a Františkem Kudláčem založil skupinu Žižkovská avantgarda. V roce 1998 přichází do Plzně, od roku 1999 je členem UVU plzeňské oblasti.

Zabývá se kresbou a malbou, ve své volné tvorbě uplatňuje konstruktivní principy, zejména ve figurálních kompozicích s geometrickou sítí, vytvořil i řadu děl ryze abstraktního charakteru. Vystavuje od sedmdesátých let, například v Pražském regresivním divadle (1973), na Výstavě na dvoře (s Janem Sekalem) v Praze (1982), v Divadle u hasičů v Praze (1997). V Plzni se představil na několika samostatných výstavách, například v Galerii Jiřího Trnky (1999, 2001, 2008), Galerii Visioart na Roudné (2009), v Galerii Evropského domu (2011) a Domě Hudby (2011). Pravidelně se zúčastňuje členských výstav a akcí UVU plzeňské oblasti, naposledy v Písecké sladovně v Písku (2011), jeho díla byla vybrána na soutěžní přehlídku Mezinárodního bienále kresby Plzeň (2008 a 2010)

soubor 1169443.jpg

soubor 2097388.jpg

soubor 3508502.jpg

Eliška Jedličková

V dětství jsem hodně malovala, avšak v době dospívání jsem se dostala do situací, kdy jsem musela řešit existenční stránku. Tato doba mne zavedla k bakalářskému studiu Ekonomické fakulty v Plzni, kde jsem získala velmi dobrou průpravu v anglickém jazyce, kterou jsem využila při pobytu jako au-pair v Londýně a následně v Chicagu a L.A.

Potřeba pomáhat lidem mne přiměla po návratu studovat Lékařskou fakultu v Plzni, angličtinu jsem využila jako lektor. Při výběru specializace mne uchvátila radiologie, neboť je rozmanitá a svým způsobem kreativní, stejně jako lidské tělo samo.

Čas rozdělený mezi práci a rodinu mne nakonec dohnal a objevil se syndrom vyhoření. Donutilo mne to se zamyslet, neboť nikde nebyl čas vyhrazený na sebe sama. Začala jsem studovat grafologii pod Českou grafologickou komorou a naučila se relaxovat. Grafologie, v níž jsme probírali i různé směry psychologie, mne motivovala k absolvování kurzu na terapeuta a kouče. Práci jsem začala dělat na částečný úvazek, jeden večer jsem vyčlenila na kurz keramiky, kde jsme příležitostně malovali já našla radost a energii v tvorbě. Malování mne nabíjí energií. Inspiraci nacházím často v přírodě nebo ztvárňuji nápady z meditace. Mám ráda suchý pastel a akrylové barvy.

soubor 7663778.jpg

soubor 8764303.jpg

Boris Jirků

Malíř, sochař, ilustrátor prof. Boris Jirků se narodil 10. dubna 1955 ve Zlíně. V letech 1970 až 1974 absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a v letech 1974 - 1980 Akademii výtvarných umění, v ateliéru prof. akad. mal. Arnošta Paderlíka. Do roku 1990 učitel LŠU. Vedl 17 let výuku figurální kresby a malby na VŠUP v Praze. Krátce působil jako rektor. Nyní vede výuku figurální kresby a malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Současně je vedoucím a garantem doktorandského a magisterského programu – klasická média (figurální – kresba, grafika, ilustrace, malba, plastika) na Fakultě výtvarných umění Akademie umění v Banské Bystrici. Organizuje výstavy FIGURAMA, studentské kresby patnácti univerzit z Evropy a USA. Věnuje se volné kresbě, malbě, grafice, ilustraci, dřevěné a kovové plastice, výtvarným realizacím v architektuře. Zúčastnil se několika desítek kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

soubor foto_cb_m.jpg

soubor 414.jpg

soubor 610.jpg

Petra Johansson

Petra Johansson je především herečka, režisérka a kouzelnice s texty.

Je také zakladatelkou divadelního Spolku Lek. Má nekonečnou potřebu být neustále kreativní a to v každém směru. Když není zrovna na jevišti nebo před kamerou či u svého počítače, tak ji určitě najdeme v kuchyni, kde vymýšlí nové zajímavé recepty a nebo vyrábí šperky. Každý její šperk je malovaný originál.

Letos bude vystavovat v Ateliéru s duší ve Veselí 7 u Janovic.

soubor B6BEE579-62A9-4C63-B149-52C4305E2429.jpg

soubor 9711AF54-6FAF-43CD-BAD9-5189947FEA78.jpg

soubor 233BC77A-36E2-45E9-AE30-F78B163A338B.jpg

Jeremy King

Jeremy King (Velká Británie, 1965) studoval na Brighton Art College a poté provozoval galerii Bear Cave v Brightonu. V roce 1998 se přestěhoval do České republiky, kde působí jako překladatel a učitel angličtiny na Západočeské univerzitě. Jeho práce má širokou škálu vlivů, od starověkých egyptských přes aztécké, evropské gotické a rané renesance, až po Cy Twombly, Henry Moore a Ben Nicholson. Je členem dvou plzeňských hudebních skupin, Poitin a Lignit.

soubor portrait.jpg

soubor P1320193 (3).jpg

Korálky a komponenty

Naše firma je na trhu mnoho let. Prodejna v Pardubicích funguje již od roku 2003. E-shop provozujeme od roku 2009 a navštívili jej stovky tisíc spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi vrací. V našem internetovém obchodě nyní nabízíme přes 25.000 druhů zboží a náš sortiment stále rozšiřujeme. Najdete nás na adrese Bezručova 183/27 v Plzni.

soubor fp1.jpg

soubor fp2.jpg

Marcela Kotěšovcová

Vystudovala jsem Uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti.

Jsem návrhářka a modelářka dámských (občas i pánských) kožených kabelek a kabel.

Ve své tvorbě se snažím příliš nepodléhat módním trendům. Pracuji s prostorem a tvarem, teprve potom vybírám technologii, kterou chci určitého tvaru dosáhnout. Používám hovězinové, třísločiněné usně. Jednotlivé modely vyrábím většinou v malých sériích (10-20 kusů), v některých případech se jedná o originály. Mé kabelky jsou intuitivní záležitostí. Láká mě na nich rozpor mezi jejich výtvarnou hodnotou a praktickým užitím. Snažím se, aby nebyly nudné, aby měly svůj rozpoznatelný styl a byly současné i nadčasové.

soubor 6167506.jpg

soubor 1457831.jpg

Míla Krofta

"Výtvarník na vlastní protéze" - jeho nadsazená mailová identifikace vůči umělcům "na vlastní noze", odklon od meinstreamových proudů – formován nemožností vystudovat VŠ za komunistického režimu ho po maturitě na keramické škole v Bechyni donutilo k samostudiu a samorostlé tvorbě, v kombinaci s různými zaměstnáními, aby uživil rodinu. Doma si s pomocí přátel postavil Kasellskou pec na výpal keramiky dřevem, v kotelně a maštali má i dílnu s hrnčířským kruhem.

Jeho práce jsou těžko dohledatelné, i když je schopen tvořit výtvarná díla na zakázku, vlastní práce má roztroušené většinou mezi přáteli. Volně přístupná díla můžete vidět v pivovarském dvoře v Černicích v Plzni, v hotelu Gondola, vyráběl ceny pro filmový festival Finále Plzeň, mozaiku pro výtvarnou školu Zámeček, funkční pravěkou břehovou pec v areálu ZOO a Botanické zahrady Plzeň. Pro restauraci-hotel Na Rychtě vytvořil fresku "Příběh piva" a mázy, jako ceny soutěže piv na Ústeckém pivním jarmarku.

Poznáte inspirace v historii, řemeslné malbě, řešení kompozice v kontextu s místem. V keramice klade důraz na užitnou hodnotu, řemeslné a originální zpracování jílu – tohoto prastarého materiálu, z kterého tvoří lidé co lidmi jsou. Říká : ...díky lidem, kteří se nenechávají strhnout  meinstreamovou "přepálenou" dobou a dokáží ocenit něco duchaplného, hezkého, nebo sociálně dobrého, snad jen díky nim se společnost nezhroutí do globalizovaného virtuálního chaosu...

Můžete ho potkat asi 20 km severně od Plzně, ve starém domku se zahrádkou, kde bydlí se synem, psem a kočkami, dělá lektora výtvarně-keramických kurzů a kroužků v nedaleké Třemošné, kde se věnuje nejen hendikepovaným .... možná i proto "na vlastní protéze."

soubor japa to vyšlo.jpg

soubor ceny- 4.piv.jarmark 2014.jpg

soubor malba_na rychtě_portal2.jpg

Marie Kučerová

Jmenuji se Marie Kučerová, je mi 76 let. Maluji a děruji slepičí, husí a pštrosí vejce. Maluji je akrylovou barvou a jehlou. Dělám také dekupáž na vejce, dřevo, svíčky i kameny. Předvádím a vystavuji v muzeích Horšovském Týně, Blovicích, Nepomuku, Rokycanech ale i v Regenu v Německu a byla jsem vystavovat i ve Vídni. O Vánocích a Velikonocích pracuji v Národopisném muzeu v Plzni s dětmi. Vystavuji již devátým rokem na veletrhu cestovního ruchu v Plzni a také na statku Lüftnerka v ZOO Plzeň.

soubor 1364731.jpg

soubor 3954503.jpg

soubor 1835166.jpg

Kurzy šití Plzeň a Dalenka.cz

Již několik let pořádáme v Plzni kurzy šití pro všechny kategorie - děti, mládež, dospělé, pokročilé i začátečníky. Od března 2019 jsme změnili prostory a rozhodli jsme se nabídku rozšířit, nyní se v naší provozovně nachází kamenný obchod k e-shopu Dalenka.cz s šicími stroji a příslušenstvím, zakázkové krejčovství Mure a hlavně šicí dílna, kde Vás rádi naučíme něco nového, nebo Vás zdokonalíme v tom, co již umíte. V nabídce najdete pravidelné kurzy pro začátečníky a pokročilé, kurzy konstrukce střihu a patchworku, dětský kroužek a příměstský tábor. Víkendové kurzy šití kalhot, sukní, šatů, kabelek, košilí, hraček, plyšáků a také kratší tvořivé workshopy v týdnu, kde šijeme jednodušší projekty - zástěry, penály, trička, tašky, pantofle a jiné. Máte také možnost přijít si šít cokoliv chcete během hodin volného šití s pomocí lektorky, nebo využít možnosti Otevřené šicí dílny - máte k dispozici plně vybavenou šicí dílnu na vaše malé i velké projekty.

O Víkendu otevřených ateliérů pořádáme následující workshop:

Tašky pro Centrum Kašpar - dobročinná akce

Kdy jindy než teď, je ten nejlepší čas znovu pomáhat?

Možná jste v nedávné době šili roušky a máte toho už plné zuby? Co ušít tašku?

Centrum Kašpar pomáhá lidem s hledáním práce již 16 let, benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka, kterou každoročně pořádají a díky které můžou pomáhat všem, kteří je potřebují, se bude konat letos i u nás v šicí dílně. Potřebují i letos získat ušité či uháčkované tašky, kosmetické taštičky, kabelky, vaky, pytlíky na potraviny a jakékoliv jiné originální kousky, které budou opět vystaveny a následně zpeněženy v listopadu v krásném prostoru Galerie Lázně. Materiál a veškeré potřeby zajistíme my - tašku zvládnou ušít i méně pokročilí. A pomáhat u nás mohou i děti - budou mít možnost podílet se na výrobě textilních hraček, které posíláme do nemocnic. Budeme se těšit. :-)

 soubor over size šaty z polštářů.png

soubor Taška na šicí stroj.jpg

Tomáš Kůs

Jeho profilovými pracemi jsou železné sochy zejména v životní velikosti, okrajem pak hlubotisková i digitální grafika a malba. Jako sochař zobrazuje většinou realisticky emocionálně prožívanou realitu, často pomocí odkazů na obecně známé motivy evropské kultury a to včetně satirického nádechu. Ikonickým typem jeho práce je postava "vlkoně" – půl člověka, půl vlka. "Vlkoň" je ale evidentně pozitivní postava.

soubor 1481619.jpg

soubor 6299934.jpg

Jaroslava Lišková Mašková

Před dvanácti lety jsem začínala s výrobou šperků a tato vášeň mě dosud neopustila. Miluji barvy a mám stále nové nápady. Ráda recykluji netradiční materiály jako PET lahve, kapsle od kávy a další věci, které původně plnily zcela jiný účel. Miluji ten proces jejich přeměny v originál. Co se týče základního kovového materiálu u šperků, na vše používám hypoalergenní chirurgickou ocel, kterou mohou nosit i alergici.

Ke šperkům jsem pak postupem let přidala i další výrobky - některé svoje (tašky, batohy, dřevěné krabičky, obrázky a dětská trička s autorskými ilustracemi zvěrokruhu) a jiné od lidí, kteří je sami nemohou prodávat. Na mých stránkách www.delameoriginaly.cz najdete tak například nádherné anděly, trpaslíčky či překrásné drátované dekorace do bytu.

soubor DelameOriginaly_brouseni.jpg

soubor 1046830.jpg

soubor DelameOriginaly_vrtani.jpg

Zuzana Lomičková

Nejdůležitější místo v mé tvorbě představuje malba a s ní spojené barvy a hra s nimi. Témata, v nichž přecházím od figurálních kompozic přes výhledy do měst, ulic a krajin po abstraktnější, až snově mystické barevné kompozice, často vychází z reálné situace, ale tu již uchopím po svém a dále ji rozvíjím, čímž na ni umožňuji nahlížet v různých kontextech.

soubor IMG_20200414_131432.jpg

soubor 10.jpg

LuciL

Jmenuji se Lucie Laurencová a tvorbou autorských vinutých perel se zabývám od roku 2007. Věnuji se výrobě limitovaných kolekcí i individuálním zakázkám přímo na míru jednotlivým klientům. Mé výrobky naleznete pod značkou LuciL.

Vinuté perly vznikají roztavením skleněných tyčinek na sklářském kahanu, kde skleněná hmota skýtá vytvoření nepřeberného možností velikostí, tvarů a kombinace barev, záleží jen na fantazii. Jedná se o ruční výrobu, každý kus je originál.

Inspiraci hledám ve všem co běžný život přináší, do svých šperků přenáším své pocity, nálady a emoce. V sortimentu naleznete například soliterní vinuté korálky, propisky, náhrdelníky, náramky, náušnice, prsteny, přívěsky, manžetové knoflíky, spony aj.
Pro kompletaci šperků jsou použity komponenty z chirurgické oceli, ocelová lanka, kůže a kaučuk.


soubor 5983077.jpg

soubor 1764964.jpg

Patrícia Majer Art

Jsem umělec samouk a zaměřuji se na realistickou malbu zvířat a nadčasové kousky v stylu pop art. Nejpopulárnější kolekcí, která se vyprodala byla kolekce GO WILD. Na výstavě ráda zodpovím případné otázky.

soubor 20200122_102148-01.jpg

soubor IMG_20200420_101213_222-01.jpg

David Mazanec

Jmenuji se David Mazanec. Focení mně začalo bavit v mých 10 letech. Fotil jsem na to, co doma bylo, telefon a na obyčejný digitál, který má doma každý. Focení mně bavilo tolik, že jsem se chtěl někam posunout a tak jsem šel studovat na SUPŠ Zámeček. S tím přišla první zrcadlovka NikonD5200 a moje první pokusy o nějakou smysluplnější fotografii. Nyní je mi 19 let, stále studuji na Zámečku a moje zapálení pro fotografii je takové, jaké nikdy nebylo. Nefotím zrovna fotografie pro širokou veřejnost, protože ne každý to chápe, ale o tom to je. Miluju experiment, dlouhý čas, černobílou, kontrasty a využívaní ne příliš dobrých podmínek k fotografovaní.

soubor kopie-1.jpg

soubor fejfar-portret.jpg

Jana Medunová

Jana Medunová je plzeňská malířka a grafička, která svou neutuchající energii propůjčuje svým dílům od roku 2013. Tento rok, byl pro ni zlomový. Po úrazu, kdy musela ukončit svou sportovní kariéru, se vrátila ke svému dětskému snu - malování. Postupem času si vyzkoušela práci s tuší, tuší v kombinaci s olejem a akvarelem. Její tvorba je spíše abstraktní. Inspiraci ke své tvorbě čerpá z přírody i města. Častým motivem se tak stávají stromy, listy, domy, zvířata. Fascinuje ji možné i nemožné kombinování barev, které každého doslova vtáhnou do svého nitra a otevřou bránu do Janiny duše.

soubor 61956389_369099823715609_875165265199890432_n.jpg

soubor 54514843_331132837512308_1194526431896403968_n.jpg

soubor 54278727_333206220638303_2205366509931331584_n.jpg

Eva Melšová

Členka skupiny plzeňských výtvarníků www.sapristi.cz. Na jubilejní výstavě SAPRISTI PODESÁTÉ, v Trnkově galerii na nám. Republiky v Plzni vystavovala v roce 2017 dva experimentální oboustranné obrazy na volném plátně.

Ateliér má na romantickém místě, v Dřevěné ulici 5, pár kroků z náměstí Republiky, v přístavku s pavlačí. Je přístupný i ze dvora restaurace U Salzmannů.

soubor 5840790.jpg

soubor 1016414.jpg

MH Bobby

Jsem ryzí amatér, pocházející z Klatov. Prošel jsem během posledních tří let krátkým kurzem v LŠU a malířek paní Jitky Černé a Pavlíny Breuové. Mým nejoblíbenějším médiem se staly pastely. Snažím se malovat především pro radost.

soubor IMG_2167.jpg

soubor IMG_2178.jpg

Magdalena Liška Nordlinder

Ve své tvorbě se často nechává unést fantazií do říše pohádek a dětských příběhů, které však v mnoha ohledech mohou poučit i řadu dospělých čtenářů. Snaží se zachytit a přimět diváka znovu prožít pocity, jaké prožívají postavy na jejích kresbách.

soubor 4201399.jpg

OBRAS ACROBAD

Josef Sedlák a Tomáš Staněk jsou od společných studií ilustrace na FDULS v Plzni tvůrčí tandem v oblasti komiksu, volné malby a graffiti. Kromě komiksového magazínu XRXMAGu, který společně vydávají, se věnují ilustraci, vlastní komiksové tvorbě, malování pláten a muralismu. Pod jmény OBRAS AKROBAD už šest let provozují graffiti turismus, deformování písmen do extrému a sezení u ohně. Josef působí už přes rok v Plzni v DEPO2015, kde má svůj tvůrčí ateliér.

soubor 0FA8DC72-17AD-4E1C-8988-3CA403D27C78.jpg

soubor IMG_7571.jpg

Veronika Onačilová

Jmenuji se Veronika Onačilová a ráda vytvářím z korálků náušnice, náramky a různé přívěsky. Velmi mě baví pracovat s technikou křišťálová pryskyřice.

soubor IMG_20200629_155538.jpg

soubor FB_IMG_1598125665079.jpg

soubor FB_IMG_1598125529963.jpg

Martina Kožíšek Ouřadová

Tvůrčí nadšení pociťuji a vyvíjím v různých oblastech. Zároveň obdivuji tvořivost všeho druhu svých přítelkyň a kolegyň. Možnost vše sdílet a např. fotograficky prezentovat nacházím v platformě Klubu tvořivých knihovníků (sekce Svazu knihovníků a informačních pracovníků). Tvorbu jeho členek na Otevřených ateliérech 2020 ve svých fotografiích představím.

soubor untitled (3 of 8).jpg

soubor chotesov_(2_of_14).jpg

OPTIK STUDIO Josef Švarc

Jsme rodinná firma s tradicí více než 25 let na trhu. V roce 2015 jsme se přestěhovali do nových a modernějších prostor na Klatovské třídě 26 v Plzni, kde vám nabízíme naše odborné služby v příjemném a snadno dostupném prostředí.

Na Víkend otevřených ateliérů jsme si pro návštěvníky připravili workshop - kreativní vyzdobení brýlových předvěsů na brýle (toto je možno vyzkoušet pouze v optice, udělat si foto, není možné odnést domů. Je připravena papírová varianta a také malování brýlí pro děti), textilní dílnu - výstavka prací Jindry Švarcové nejen v konečné podobě, ale i proces tvoření patchworku s individuálním výkladem (návštěvníci uvidí pomůcky, které využívá ke své práci) a testování zraku pro předškoláky (ve spolupráci s Lions Club Plzeň Bohemia si mohou děti ve věku od 2 do 7 let nechat otestovat zrak kamerou Plusoptix).

soubor 20190624-Optika svarc oprava--3.jpg

soubor OPTIK_STUDIO_Josef_Švarc_logo_2019_pro_web.jpg

Naděžda Potůčková

Naděžda Potůčková studovala na Střední průmyslové škole keramické v Bechyni, Fakultě pedagogické Západočeské univerzity, kde od roku 1984 pedagogicky působí jako odborná asistentka na Katedře výtvarné výchovy a kultury, dále vyučovala na Střední odborné škole obchodu a designu v Plzni, působí též na ZUŠ Jagellonská v Plzni. Je sochařka, keramička, malířka, kurátorka a organizátorka výstav, pedagožka, členka a místopředsedkyně Unie výtvarných umělců Plzeň, členka Sdružení výtvarných umělců - keramiků ČR Praha, výtvarné skupiny P89, členka Komise pro sbírkotvornou činnost Západočeského muzea v Plzni. Vystavuje od roku 1982 na mnoha samostatných i kolektivních či skupinových výstavách v ČR i v zahraničí, např. Německu, Francii, Holandsku či USA

Na Víkendu otevřených ateliérů nahlédnete do ateliéru, galerie i zahrady, kde bude představen výběr z autorčiny keramické tvorby "od náušnic po rozměrné plastiky" - porcelánové a keramické šperky (brože, náušnice, náhrdelníky), keramické a porcelánové obrazy - reliéfy, drobnější plastiky, někdy kombinované s kostmi, perletí, kovem či kamenem, dále například aromalampy, vázy, dózy, hrnky, misky, ale i rozměrné objekty do zahrady. Dále uvidíte malby na plátně i na papíře - akryl, pastel, akvarel, gumotisk, kombinované techniky. Některé originální artefakty jsou i prodejné.

soubor 1291054.jpg

soubor P1010190.jpg

soubor 2045985.jpg

Stanislava Sporková Ptáčková

Tvoření mě provází celý život. Jako malá jsem začínala s textilními technikami jako je šití, paličkování, tenerifa, síťování… Později jsme s dcerou navštěvovaly kurzy keramiky a já byla úplně nadšená a okouzlená touto technikou. Práce s hlínou mě naplňuje už více jak 15 let. Od tvoření z hlíny přímo doma na kuchyňské lince nebo později v garáži, odkud muselo auto pryč, se nyní nacházím v dalším životním období. Přestěhovali jsme se do malého domečku s krásnou velkou zahradou a užitečnou dřevěnou kůlnou. Kůlnu jsme přestavěli na keramickou dílnu. Tím se mi splnil můj životní sen. Ve své nové dílně pracuji jak z plátu, tak modeluji a točím na kruhu.

V tomto roce mám v úmyslu zde poprvé pořádat kurzy "Točení na kruhu" a "Keramické workshopy". Opět splněný sen. Cílem kurzu točení na kruhu je poskytnout účastníkům možnost vyzkoušet si na kruhu vytočit svůj vlastní výrobek. "Keramické workshopy" nabídnou vám zájemcům práci s hlínou a příjemně prožitý čas v dílně. Následně si můžete odnést i vlastnoručně vytvořený keramický výrobek. Letošní rok jsem zvolila jako téma "Keramiku zahradní". Můžeme vyrábět pítka pro ptáčky, obaly na květináče, ozdobné vrhlíky... Účastník si může přinést i svůj vlastní návrh a já mu pomohu s jeho realizací. Moc se na vás, tvořivé lidičky, těším. Nebude to žádná "nuda"!

soubor 1695423.jpg

soubor 1027447.jpg

soubor 7715432.jpg

Julius Radič

Julius Radič je provozovatel malého uměleckého ateliéru Ozzmenovo malování. Maluje na zakázku, či jen tak pro radost. Popřípadě tvoří díla pro své blízké. Ateliér Ozzmenovo malování najdete i na Facebooku pod stejným názvem.

soubor 3928119.jpg

soubor 1890593.jpg

soubor 6869155.jpg

Dana Raunerová

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Plzni v oboru ČJ – VV. Po dobu 30 let působila především jako výtvarný pedagog (ZŠ, ZUŠ, SUPŠ Zámeček), samostatná výtvarnice, ale i jako lektorka výtvarných i češtinářských dílen, které se váží především na její básnickou tvorbu pro děti a mládež s jednotícím tématem "zvířata".

Kromě vlastní malířské, kreslířské a grafické tvorby (zejména ilustrační) se věnuje i scénografii. Poslední divadelní titul s její scénografií a maskami - Muzikantská pohádka - je stále živým projektem Malé scény DJKT v Plzni. Vytvořila i kolekci návrhů pro populární dětský porcelán karlovarské firmy GBKV se zvířecími motivy. Je autorkou akrylových pláten s poetikou osobního vidění přírody v osobitém výtvarném posunu, ale i poměrně reálných kreseb koní, viz www.raunerova.cz. Veškerou svou činnost se snaží směřovat na obranu a rozvoj lidské citlivosti tak, aby přispěla k souznění lidí s přírodou, k harmonickému soužití se zvířaty a rostlinami. Jejím přáním je, aby její obrazy, kresby, texty i básničky byly pro lidi impulsem k tvoření krásy a současně podpořily SOUCIT jako rys lidské povahy. Její KNÍŽKY O ZVÍŘATECH 1 – 6, kde je zároveň autorkou básniček i ilustrátorkou, jsou oblíbené u dětí i pedagogů. Vtipně čtenáři přibližují naše zvířecí souputníky a přírodu, ale jsou i výchovným apelem. Knížek už vyšlo cca 9 tisíc ks a připravuje se reedice prvního a třetího dílu. Autorka žije a tvoří v České Bříze.

soubor IMG_7754.jpg

soubor IMG_7753.jpg

soubor IMG_7757.jpg

Eva Roučka

Sochařka Eva Roučka se po 35ti letech ve Francii rozhodla vrátit se na rodnou půdu. V jejím statku v Břasích "Na Vranůvku" si můžete prohlédnout nejen zařízený keramický a sochařský ateliér a dozvědět se plno zajímavostí z bohatých technických znalostí Evy v nejrůznějších technikách, ale i prostornou galerii v k tomu účelu upravené stodole, která příležitostně slouží i jako grafická dílna nebo malířský ateliér pro větší formáty.

soubor 1519060.jpg

soubor 2098277.jpg

Milan Říský

Milan Říský vystavuje v Café Regner.

 soubor Marpo.jpg

soubor Twenty One Pilots.jpg

Ivana Sedmerová

Výstava drátovaných andělů a obrázků a tvořivá dílna: "Kde chybí drahý materiál, nastupuje um, vynalézavost a základní nástroj - lidské ruce - a přijde radost."

soubor 1076259.jpg

soubor 1033542.jpg

Věra Sidorjaková

Jmenuji se Věra Sidorjaková. Bude mi 70 let. Žiji v Plasích. Celý život jsem pracovala u dětí jak ve školkách, tak na Zvláštní škole. Pár let před odchodem do důchodu jsem přemýšlela, co budu dělat, chtěla jsem zkusit něco nového. Osud mi poslal do cesty jednoho řezbáře a při pozorování jeho tvorby bylo rozhodnuto. A tak jsem se do dřevořezby v 60 letech pustila. Jsem samouk. Nikdy nikdo v rodině se dřevořezbou nezabýval. Ráda sleduji řezbáře na internetu a na sympoziích. Tvořím sochy, sošky, reliéfy. Vystavuji v muzeích, galeriích, na poutích a v domácí galerii. Zdobím školky, infocentra. Pořádám přednášky o mojí tvorbě.

soubor P1000128.jpg

soubor P1000115.jpg

soubor 001.jpg

Robin Stříbný

Patří k nastupující generaci klatovských výtvarníků. Narodil se v Klatovech a již od dětství projevoval výtvarné nadání. Navštěvoval výtvarnou školu na Plánické ulici. S výraznější tvorbou začal na vojně. Jeho učitelem se stal klatovský malíř Jindřich Bílek. Nejraději maluje olejem na plátně, ale zároveň zkouší nové techniky.

Jeho přínosem je zobrazení originálního pojetí portrétů Panny Marie Klatovské, inspirované barokními obrazy starých klatovských malířských dílen. Některé z jeho obrazů vlastní Vlastivědné muzeum.

soubor _DSC2715.jpg

soubor _DSC2713.jpg

soubor DSCF6934.0001.jpg

Ivana Šipláková

Jmenuji se Ivana Šipláková, a miluji tvoření, dnes již z čehokoliv - jsem prostě tvůrčí :o) a jak to vlastně začalo?
Krásně :o) na Základní škole jsme měli vyšívání - křížkový vzor a já se tak snažila ... paní učitelka mě plácala přes prsty, že já nic nedokážu, že jsem dřevo. Moje maminka mně zachránila a pomohla mi, a paní učitelka to stejně poznala a řekla mi, že jsem to nedělala já. Byla jsem smutná, tolik moc jsem to chtěla umět... Postupem času mě maminka naučila háčkovat, plést, a moc mně to bavilo a chtěla jsem umět všechno... Časem jsem opletla děti, oháčkovala, pletla norské vzory a došlo i na vyšívání... Nejen jsem se naučila křížkové a plné vzory, ale i Richelie... a tak jsem jeden den vzala mé dečky, a nesla je ukázat paní učitelce. Byla paf ... nevěřila, že je to moje tvorba a řekla, že toto ona neumí. Pro mně to bylo obrovské pohlazení, když řekla, že jsem nesmírně šikovná. Deček jsem měla už přehršel, a tak jsem našla zálibu ve slaných dortech a mísách, to bylo do loňského roku mé prvořadé a je také i dnes. Trvá to již 10 let, do toho jsem přidala Decoupage, hraní si s ubrousky, tvoření z toaletních ruliček, papíru a kdečeho co vypadá krásně v kombinaci s čímkoliv :o) prostě jsem hračička, človíček, který rád obdarovává dárky, které se nedají nikde koupit, a které před 14ti měsíci kamarádka poslala dárek. Dárek, který mně naprosto dostal, a kterému jsem propadla. Učím se sama, hledám na netu, shlídnu videa a sama si tvořím, mám spoustu nápadů a tak je pomaličku realizuji, je to úžasný relax, kdy se po práci nakonec radujete z výtvoru.

soubor IMG-20200915-WA0000_resized.jpg

soubor IMG-20200915-WA0010_resized_edited.jpg

soubor IMG-20200915-WA0011_resized.jpg

soubor IMG-20200915-WA0004_resized.jpg

Josef Surma

Nejstarším vystavujícím je devadesátiletý řezbář z Újezdu (část Plzně) Josef Surma, který doufá, že se třeba mezi návštěvníky najde někdo, komu by mohl své znalosti a svou práci předat.

Svůj dům, ve kterém žije spokojeně Josef Surma, má od sklepa až po půdu zaplněný celoživotními díly ze dřeva. Je mu už 90 let a stále tvoří s radostí a pečlivostí. Když vstupujete na dvorek jeho domku, nic zvláštního vás na první první pohled neupozorní na to, že po vstupu dovnitř bude každý milovník práce se dřevem naprosto uchvácen. Bytové doplňky, lampy, obrazové rámy, zrcadla, kříže, hodiny, teploměry, to vše rozkvétá originálními dřevěnými květy i složitou ornamentální tvorbou.

Tvoří od dětství, ale již 45 let s pilkou, kterou si sám vyráběl. Je si vědom, že je nejstarším řezbářem v kraji. Klíčem k dobrému řemeslu jsou nástroje. Řezbář musí mít vlastní, protože zapůjčení není reálné od nikoho z blízkého okolí. "Kdyby měl nějaký chasník zájem, může to tady vše okouknout a pořídit si postupně nějaký "vercajk", aby měl s čím dělat. Vše, co by si měl pořídit, u mě uvidí a vše mu ukážu", vysvětluje Josef Surma, hledající svého nástupce, kterého je schopný řemeslo naučit.

Stovky děl Josefa Surmy i jeho dílnu naleznete na adrese Klabavská 8, Plzeň-Újezd.

soubor 1892278.jpg

TRINITY

Jsme skupina skládající se ze tří studentů (Tereza Laznová, Jan Stěhule, Daniel Pechač) Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Každý z nás se věnuje jinému oboru, který dohromady zahrnuje grafiku, malbu a fotografii. Díky tomu, jak odlišní navzájem jsme, se v mnoha záležitostech krásně doplňujeme. Rozumíme si nejen jako jedinci sdílející společný zájem o umění, ale také lidsky. A to je hnacím motorem, skrz který jsme časem vdechli život TRINITY, jenž se zrodila během jednoho večera roku 2019.

soubor stehule.jpg

soubor laznova.jpg

soubor pechač_daniel (1).jpg

Daniel Pechač

Mé jméno je Daniel Pechač. Studuji druhým rokem obor Nová média na ZČU - fakultě umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni. Mám vystudovanou střední uměleckoprůmyslovou školu Zámeček s.r.o. oboru fotografie a audiovizuální tvorby též v Plzni. Věnuji se široké škály médií - fotografii, malbě, kresbě, poezii, sochařské práci s objekty. Soustředím se na hlubinný obsah, proto využívám různá média a formy, tak jak potřebuji, aby výpověď vyzněla a probudila jakékoli emoce.

Vystavoval jsem fotografie z workshopu módní fotografie v Galerii 4 v Chebu. Od roku 2016 do 2019 během studií na SUPŠ Zámeček jsem každoročně vystavoval na Chebských dvorcích své fotografické práce. Dále jsem s dalšími studenty vystavoval fotografie s názvem "Člověk a příroda" v Café Regner v Plzni. Získal jsem 11. místo na studentském designu v Praze za fotografickou publikaci Studie lidského těla. Spolupracoval jsem na krátkém filmu "Ukolébavka" jako kameraman.

soubor pechač_daniel (2).jpg

soubor pechač_daniel (3).jpg

Jana Trnková

Designérka a výtvarnice z Plzně se zabývá převážně volnou a užitou tvorbou z papíru, textilu, korálků a přírodních materiálů. Věnuje se vedení výtvarných kurzů a workshopy zaměřené na rozvíjení kreativního potenciálu a využití tvorby jako relaxační a sebepoznávací techniky. Vytváří nejen knižní vazby, ale i šperky, závěsné objekty, oděvní doplňky a abstraktní malby a kresby. Z původních klasických knižních technik se postupem času rozvinul nový přístup k tvorbě, který kombinuje různé techniky a materiály, respektuje životní prostředí, recykluje, klade důraz na vyprávění příběhů za pomoci symbolů a respektuje vstupní kvality materiálu.

soubor akční malba.jpg

soubor Děti.jpg

Marek Uhlíř

Jsem malíř, animátor narozený 1975 v Plzni. Vystudoval jsem filmovou akademii FAMO v Písku.

Zabývám se malbou obrazů především geometrické abstrakce. Zajímám se o umění, design, historii, spiritualitu.

Několik let jsem žil v Praze, kde jsem vystavoval v galeriích, účastnil se veletrhu současného umění Art Prague, pracoval v reklamní agentuře jako animátor a na celovečerním filmu Jana Švankmajera "Přežít svůj život". Účastnil jsem se několika kurzů malování s Janem Mertou.

soubor 1760893.jpg

soubor 1353538.jpg

Alexandra Valinová

Jmenuji se Alexandra Valinová a jsem cínařka. V minulosti jsem vyzkoušela velké množství výtvarných technik, namátkou filcování, malování na hedvábí, macramé, keramiku ... a když jsem objevila cínování, zamilovala jsem se.

Zhruba tři roky už nedělám nic jiného, než moje povolání (učím, předávám lásku k češtině a krásným věcem malým dětem), a cínování.

Díky cínařině jsem objevila nádheru a sílu kamenů, minerálů, perleti a říčních perel, které zpracovávám nejčastěji. Nebráním se ale ani skleněným kabošonkům a keramickým komponentům.
Časem se z různých abstraktních námětů a konkrétních motivů (srdíčka, kočky, kapky, kruhy, vážky...) vyprofilovali na první místo andílci, které dělám nejraději. Několik společných výstav a jedna samostatná v Praze mě utvrdily v tom, že tudy moje cesta nevede. Potřebuji se svými zákaznicemi mluvit a probrat, který kámen je právě pro ně, musí si na "svůj" šperk sáhnout. Zároveň si hlídám i to, aby tahle krásná technika zůstala jen mým koníčkem a mohla jsem si "hrát".

soubor A5E63F65-D328-4F76-B373-BCC3FBEAC819.jpg

soubor AF0F5B51-10E4-4F62-B624-C04B8B9CF7FA.jpg

Luboš Vetengl

Luboš Vetengl je kreslíř, malíř a grafik, který se zabývá především tématem smrti a pohřbívání. Jeho hřbitovy jsou posmrtnými městy. Ta jsou plná světla, meditace a ticha, které k těmto místům patří. Zároveň zde můžeme vnímat pocity šeré samoty, ale i velkého nadhledu. Je zde úzká souvislost se světem nás živých. Ať už urbanistickým řešením samotných hřbitovů, tak podobností s dělením společnosti podle víry, třídního postavení nebo dějem odehrávajícím se na hřbitově. Obrazy mají převážně černobílou škálu, která skvěle doplňuje tichou atmosféru těchto míst. Zpracovává je formou experimentální kresby, malby a grafiky, uplatňuje především černobílou nebo monochromní škálu.

V roce 2014 absolvoval studium na Akademii výtvarných umění v Praze obor grafika a kresba. Vystavuje od roku 2005 v rámci výstav v České republice a zahraničí.

V roce 2016 založil Tattoo Vetengl, Gallery Vetengl a v roce 2018 Muzeum rodiny Škodů sídlící v Černé věži v centru Plzně.

soubor 1250700.jpg

soubor 4117267.jpg

soubor 1821531.jpg

Miloš a Hana Vetenglovi

Ateliér Šperk

Hana a Miloš Vetenglovi jsou tvůrci elegantních šperků ze skla a chirurgické oceli. Společně pracují ve svém ateliéru a jejich tvorba šperků a dalších interiérových a exteriérových doplňků se často doplňuje a prolíná. Jejich šperky jsou k vidění ve vybraných galerii v České republice a v zahraničí. Rovněž společně pořádají přehlídky šperků.

Hana Vetenglová

V roce 1980 vystudovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech se zaměřením na výtvarnou výchovu. Od roku 2000 se plně věnuje tvorbě autorských skleněných šperků. Pro svou tvorbu používá moderní sklářskou technologii zvanou fusing. Její práce oplývá pestrou barevností a velkou kreativitou.

Miloš Vetengl

V roce 1981 vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni. Od mládí se věnuje výrobě šperků z nejrůznějších materiálů. Od roku 1998 tvoří šperky profesionálně a používá téměř výhradně chirurgickou ocel, často v kombinaci a drahými kameny. V roce 2005 absolvoval Střední odborné učiliště zlatnické v Praze. Poslední dobou se věnuje tvorbě soch z oceli.

soubor 9090018.jpg

soubor 1371913.jpg

soubor 1881914.jpg

Lada Vosejpková

Autorské šperky navrhuji a tvořím od roku 1990, kdy jsem v Plzni založila svůj šperkařský ateliér. Nejčastěji pracuji se stříbrem. Mám ráda hrubý povrch nataveného stříbra a jeho následné patinování do odstínů šedi, které dodá šperku nádech tajemství. Nošením se patina stírá a stříbro je lesklejší a zdá se, že šperk nošením ožívá, že se probouzí. Kameny jsou velmi často součástí mých šperků. Zasazuji je vybroušené do třpytivých faset, ale i neopracované, které mají zajímavou strukturu. Každý můj šperk je unikátní a těší mne, že stále více žen a mužů vyhledává něco ne-obyčejného.

V posledních letech se zabývám také spékaným a lehaným sklem, jeho možnostmi v tvorbě interiérových doplňků. Tvořím užitkové mísy a vázy a také rozevláté volné objekty. Je příjemné pracovat v poněkud větších rozměrech. Je to dobrodružství.

Na výstavu Otevřených ateliérů připravuji kolekci šperků s českými granáty. České granáty neboli pyropy se objeví také v malé kolekci skleněných objektů. Chci je předvést i v těchto "špercích" do interiéru, aby jejich krásu bylo možné obdivovat co nejčastěji. Jsou to drahokamy nádherné, odolné, a výjimečné. Máme štěstí, že je máme.

soubor OA 2020 1 Lada Vosejpkova.jpg

soubor OA 2020 2 Lada Vosejpkova.jpg

Petr Vrobel

Petr Vrobel vystudoval pedagogickou fakultu v Plzni obor český jazyk - výtvarná výchova. Je spolumajitelem grafického studia STONE Dtp. Pedagogicky působil na středních školách v Plzni. V současné době učí na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni.

soubor Vrobel volby mensi edited.jpg

Hugo David Wirth

Jsem student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Studuji obor socha a prostor pod vedením Prof. Jiřího Beránka.

Pan profesor mě přivedl k land-artu a instalacím soch v přírodě, tento směr se mi velice zalíbil a soustředím se na něj v mé dosavadní tvorbě. Zajímám se také o figurální a portrétní sochařství, ve kterém se (velmi) pomalu zdokonaluji. Rád pracuji s přírodními materiály a používám staré nástroje. Pokouším se začlenit do širšího spektra umění, v nedávné době jsem se učil jak vytvářet šperk, mosaiku, suchou jehlu a v neposlední řadě i linoryt. Jestli je umělecké dílo přímým odrazem umělcovy duše, pak bychom se měli nejprve dozvědět něco o sobě samotném.

soubor 1642807.jpg

soubor 1964372.jpg

***
Na úpravě této stránky aktuálně pracujeme. Děkujeme za pochopení.