Informace o institucích

Ateliér Plzeň

Ateliér Plzeň je nezisková organizace s cílem podpory výtvarného umění a kultury. Od roku 2011 pořádáme kurzy kreslení a malování pro širokou veřejnost z Plzně a okolí, organizujeme výstavy a jiné akce spojené s uměním. Kromě malířského ateliéru provozujeme kavárnu s galerií. Jsme místem pro setkávání lidí a vzdělávání, prostorem podporující umělce v jejich činnosti a přátelským k rodičům s dětmi.

Na víkend otevřených ateliérů pro Vás máme připraveny ukázky tvorby, výstavu a ateliérovou kavárnu.

ateliér plzeň

ateliér plzeň2

Ateliér Verry bižuterie

Přijďte si zakorálkovat a zarelaxovat v příjemném prostředí Ateliéru Verry bižuterie v rámci akce "Otevřené ateliéry". Po oba dva dny si budete moci vyrobit náramky a náušnice z korálků. Máme velký výběr z plastových, dřevěných a skleněných korálků. Ateliér Verry bižuterie - Výtvarná dílna pro rodiny s dětmi nabízí možnost po telefonické domluvě si zakorálkovat z dřevěných, plastových a skleněných korálků.

Vyrobíte si náramky, náušnice nebo náhrdelníky dle Vaší libosti. Můžete si vyzkoušet i zdobení kamenů ubrouskovou technikou. Mimo náš ateliér se s námi můžete setkat na různých akcích v Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji. Najdete nás v ateliéru v Mateřském centru Jablíčko, Čelakovského 10 v Plzni v Doudlevcích. Těšíme se na Vás

onacilova

onacilova2

onacilova3

Bekwood eyewear

Jmenuji se Ondřej Bek a již 3. rokem vyrábím dřevěné dioptrické a sluneční brýle pod značkou BEKWOOD EYEWEAR.

Nápad na výrobu brýlí se zrodil ve chvíli, kdy jsem si zakoupil své první dřevěné brýle čínské výroby, které byly vyrobeny z masivního bambusu. Po velmi krátké době nošení se mi ulomila stranice brýlí a já se rozhodl brýle opravit a pomocí ručních brusek produkt vylepšit. Tím se odstartoval nápad designovat a vyrábět vlastní kvalitní dřevěné brýle v České republice.

S novými kolekcemi pro rok 2018 sklízíme úspěchy v podnikatelských soutěžích i na designových výstavách.

Rádi vás provedeme dílnou a ukážeme vám, jak brýle vznikají.

Těšíme se na vás!

Fotky: Tereza Fürbacher

bekwood

bekwood

Cafe a hotel Volf Přeštice

Dům č.12 má bohatou historii.

Původní majitel Matěj Štýs provozoval zde  hostineckou činnost do roku 1918. Dědička  Anna Štýsová se provdala za Josefa Kripnera,který za 1.světové války sloužil v italských legiich a manželé začali budovat restauraci U legionáře. V domě byla zřízena také drogerie a holičství.V patře byly pro pokoje pro hosty. Při pobytu na zámku v Lužanech chodil na oběd ke Kripnerům např. prezident Akademie věd a umění J.B.Foerster. Častým hostem zde byl hudební skladatel Jindřich Jindřich. Restauraci  navštívily také herečky Antonie Nedošínská a R.Šlemrová,zpěvačka Ella Šárková,sestry Allanovy s Karlem Vlahem,Eduard Kohout a mnoho dalších.

My jsme dům v Hlávkově ulici koupili 20.3.2012 a začali jsme jej postupně rekonstruovat. Našim cílem bylo vrátit jej do původní podoby a navázat na bohatou historii. V hotelu je dnes 14 pokojů.V přízemí je kavárna a průjezd,kde se můžou pořádat menší rodinné oslavy nebo setkání různých spolků a skupin. Pravá část domu se ještě rekonstruje a bude zde menší restaurace.

Protože již za dob pana Kripnera,se zde scházelo mnoho zajimavých lidi ze společenského i umělevckého života, i my chceme na tuto tradici navázat. Nabízíme naše prostory umělcům,kteří zde mohou svoje díla vystavovat.

P.S.: také nabízíme skvělou kávu a ještě lepší domácí zákusky!

cafevolf

cafevolf

Centrum vzdělávání a tvoření z.s.

Spolek založený v roce 2002 má široký záběr, který přizpůsobujeme zájmům společenským ale i zájmům členů spolku. Záleží nám na tom, jak se vyvíjí životní prostředí, jak zdravě žijeme, jak se rozvíjíme, jak se vzděláváme, jak tvoříme a k tomu všemu přispíváme svými aktivitami, svými vzdělávacími programy, svými tvůrčími kurzy a dílnami. Podporujeme mezigenerační setkávání při spolkové činnosti.

Členky spolku nejsou profesionálními výtvarnicemi, ale dokazují, že jejich autorské práce tvořené nejen šikovnýma rukama, ale i srdcem, mohou zdobit nejen jejich kamarádky. Svoje dovednosti předávají v rukodělných kroužcích dospělým i dětem, na příměstských táborech pro tvořivé děti a obdivují je i návštěvníci akcí pořádaných v Plzni a okolí. Podívat se budete moci na originální šperky vytvářené z polymerových hmot, pryskyřice, korálků zpracovaných různými technikami, šití, háčkování, vyšívání, drátování přízdob a ozdob interiérů, ale i na módní tašky, šátky a háčkované hračky. Vyzkoušet si budete moci na akci „Víkend otevřených ateliérů“ v prostorách spřáteleného Informačního a vzdělávacího centra Plzeň v ulici Sladkovského č. 30 v Plzni výrobu drobných drátovaných přízdob do interiéru, rychlých korálkových šperků. Děti pod vedením zkušených lektorech vyrobí krásné věci přiměřené jejich šikovnosti a věku.

centrum tvoření a vzdělávání

Depo2015

Kreativní zóna DEPO2015 je živým prostorem, kde se umění a kultura nejen konzumují, ale i vytváří. DEPO2015 je místem, kde lidé pracují, vzdělávají se, učí se řemeslu, plní si své podnikatelské cíle a zároveň si užívají umění, koncertů, přednášek, výstav, gastronomie, prostě kulturního prostředí.

O Víkendu otevřených ateliérů vás zveme na tvořivé dílny a řadu výstav:

  • Na plzeňské paletě (manželé Roštíkovi)
  • Fotbal v undergroundu (nádvoří)
  • Stálá výstava Benedikta Tolara

depo2015

depo2015

Dům historie Přešticka

Dům historie Přešticka je muzeem s expozicí obchodu, řemesel a živností především z první poloviny dvacátého století. Vedle stálých expozic jsou pro návštěvníky každoročně připravovány ve dvou výstavních sálech krátkodobé tématické výstavy, doprovázené tvůrčími dílnami, komentovanými prohlídkami nebo přednáškami.

presticka

presticka3

presticka2

Galerie Alšovka

Alšovka byla založená jako víceúčelové kulturní zařízení v klenutých suterénních  prostorách památkově chráněného domu v Kollárově ulici 16 spravované spolkem Alšovka - ZAS. Cílem spolku proto bylo  v počátku  trvale připomínat  Alšův odkaz  v souvislosti s působením v Plzni při výzdobě měštanských domů četnými sgrafity - právě v domě Kollárova 16  začala Alšova spolupráce  se stavitelem Rudolfem Štechem. Dalším krokem spolku bylo  otevření umělecké galerie se stylovým  Barem Alšovka.  V současnosti spolek právně  připravuje aukční a zastavárenskou  činnost  v oboru starožitných a uměleckých děl  autorů regionu i země.

V Alšovce Vás čeká výstava umělců:
- malíři: Rudolf Reidlbauch, ak. mal.Ivan Bukovský, ak. mal. Anemari Lobkowicz, Josef Ladislav Jícha, Jožka Osoba, Kája Hlavička, Stanislav Šteif ml. a st., Zdeněk Schneider, Tom Šolc, Jana Havlíková, Milda Dufek, Jaroslav Frank
- sochaři: Tom Kůs, Lukáš Řezníček, Pavel Zouhar
- fotografie: Moni Berry
- fotoinformel: Eva Hubatová
- keramika: Mirka Radochová, Jarmila Vinařová
Dále pak herecký workshop TOMA ŠOLCE - po oba dny od 15. hod.
Po celou dobu Víkendu otevřených ateliérů bude přítomna průvodkyně, která vás Alšovkou provede popř. zodpoví vaše dotazy.

alsovka

alsovka

soubor 3.jpg

alsovka

Galerie Ladislava Sutnara

Galerie Ladislava Sutnara vznikla v květnu 2011 transformací dosavadní Univerzitní galerie. Jejím dlouhodobým cílem je etablovat se jako prestižní galerie, jež se soustředí převážně na vystavování současného designu a užitého umění. Tato pozice by měla reflektovat zvyšující se význam a důležitost Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v plzeňské i regionální kultuře a školství.

Galerie hostí výstavy domácích i hostujících pedagogů a studentů, zároveň v rámci přeshraniční i euroregionální spolupráce seznamuje veřejnost s tvorbou spřízněných zahraničních umělců, designérů a institucí – a to především partnerských měst Plzně či bývalých, současných a budoucích evropských hlavních měst kultury. Hlásí se tak k aktivní spoluúčasti na projektu Plzeň – EHMK 2015.

galerie sutnara

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se svým programem zaměřuje na současné umění. Moderní umění je však široké veřejnosti často těžko srozumitelné. Oslovujeme tedy dětské diváky, jejichž pohled je ještě nezatížen představou, jak by umělecké artefakty "měly vypadat". Každou první neděli v měsíci pořádáme výtvarnou dílnu pro děti nazvanou Tvořivá neděle. Pro školy připravujeme animační programy (animace ve smyslu oživení výtvarného díla) a výtvarné dílny. Hravou formou vedeme děti k aktivnímu vnímání a autentickému prožívání současného umění. Děti si odnáší vlastní výrobek a odchází s pocitem, že galerie je atraktivní místo, kde je možné něco zajímavého zažít. Je pro nás důležité, aby tato osvěta byla přístupná každému, akce jsou tedy vždy zdarma.

V rámci akce Víkendu otevřených atelérů Vás srdečně zveme na výtvarnou dílnu, kde si můžete vytvořit vlastní
„placku“ jako magnetku s otvírákem, zrcátko nebo připínací brož. Také Vás čeká velmi oblíbené a již tradiční malování v Galerii města Plzně.


gal-plzne

Galerie Vestředu

Nechceme být místem, kde se děje „umění pro umění.“ Jsme místem, kde si mužete nad šálkem kávy zadiskutovat o umělecké či neumělecké tvorbě, dění okolo Vás nebo čemkoli jiném, k čemu Vás naše prostředí inspiruje, a tím dát další možnost vzniknout něčemu novému.

Galerie Vestředu je malým kulturním prostorem v centru Plzně, jehož náplní jsou tématické výstavy začínajících i zkušenějších umělců, ale také doprovodný program ve formě pravidelných workshopů pro děti i dospělé, přednášek, diskusí, hudebních či literárních vystoupení a dalších.

Vedle toho také nabízí prostor i základní materiál k tvoření pro každého, kdo má zájem nebo jednoduše nemá podmínky jinde (ať už z důvodu velikosti formátu nebo jakéhokoli jiného). Nikdo není vázán kvalitou své tvorby - důležitá je pouze vůle nechat se inspirovat, námi nebo kýmkoliv a čímkoliv jiným, a tvořit něco nového.

gal-vestredu

gal-vestredu2

Hobby Kohout

K nejoblíbenějším technikám Lenky Kohoutové patří vitráže Tiffany, textilní tvorba a malba na hedvábí.  
V roce 1995 založila v Plzni firmu Výtvarné potřeby HOBBY KOHOUT. Pořádá kurzy kreativních výtvarných technik a provozuje obchod a E-shop s výtvarnými potřebami.

Lenka Kohoutová se 23 let specializuje na výuku v rámci dalšího vzdělávání pedagogů po celé ČR a je akreditovaným zařízením MŠMT. Spolupracuje s Českou televizí při tvorbě pořadů Hobby naší doby, Barvy života, Dobré ráno, Receptář prima nápadů i Českým rozhlasem. Organizuje výstavy Hobby Kreativ Plzeň pro výrobce rukodělných prací. Pořádá výtvarné pobyty pro dospělé a dětské tábory s výtvarným zaměřením. Tvoření a práce s lidmi je pro ni obrovským obohacením.

Největším přáním a životním krédem je, aby se pro Vás, stejně jako pro ni, staly kreativní výtvarné techniky relaxací na dlouhá léta. 

hobbykohout

hobbykohout

hobbykohout

ChlastÁrt

Tahle (zatím) komorní událost má ambice podpořit lidi v jejich vlastní tvorbě. Motivovat a dát příležitost “něco dělat”. Nechceme soupeřit, hodnotit výstupy a zaměřovat se jen na výsledky.

Nejtěžší je přece začít. Udělat tu první skicu nebo spustit Illustrator. A tak se aspoň jednou měsíčně scházíme a kreslíme. Vše je volné, jde hlavně o první impuls k tomu neflákat se doma.

ChlastÁrt dodá odhodlání, zbytek je na tobě. Sejít se, něco dělat, mít ze sebe radost, užít si večer. Přijď se taky bavit s lidma, kteří rádi kreslí, nebo kresli s lidma, kteří se rádi baví!

chlastArt

chlastArt

Ina Santry

Lásku k šití jsem si začala uvědomovat asi tak v pěti letech, co si vzpomínám. Šicí stroje jsem obdivovala u své babičky, tety i mamky. Strašně ráda jsem vytahovala ze skříně staré látky, srovnávala přihrádky s nitěmi, listovala starými časopisy s módou a hltala katalogy, které se k nám dostaly v době komunismu od tetičky ze Švýcarska. Dokázala jsem hodiny sedět a pozorovat mamku, která nám šila oblečení, jak bylo tenkrát zvykem.

Já začala ručně šitými oblečky pro panenky, svou první sukni jsem ušila asi ve 12 letech za asistence tety Marty na šlapacím stroji u babičky. Pak přišly další pokusy na gymnáziu, kdy jsem šila oblečení a tašky pro sebe i své spolužáky. Bylo období, kdy jsem na šití neměla tolik času, ale zase jsem se k němu vrátila v době těhotenství a mateřské dovolené, kdy jsem se přes oblečení pro syna, doplňky do bytu, závěsy pro hotel, spolupráci s plzeňskou módní návrhářkou dostala k navrhování a šití kabelek pod vlastní značkou Ina Santry. Stále jsem pracovala v kanceláři na plný úvazek a šití jsem se věnovala po večerech a v každé volné chvíli. K šití mě to táhlo tak dlouho, až jsem se rozhodla za podpory svého manžela na konci roku 2016 z kanceláře odejít a věnovat se šití naplno. V červnu jsem spustila e-shop s ručně šitými kabelkami a jinak se věnuji zakázkovému šití zejména kabelek na přání.

inasantry

inasantry2

inasantry3

inasantry4

Katedra výtvarné výchovy a kultury FPE ZČU v Plzni

Katedra připravuje budoucí učitele výtvarné výchovy pro základní i střední školy, stejně tak poskytuje výtvarné vzdělání učitelům škol mateřských a 1. stupně základní školy. Pracoviště navazuje na tradici umělecko-pedagogické přípravy, kterou lze datovat již od r. 1948. Katedra nabízí budoucím učitelům osvojení jednak klasických technik, např. kresby či malby, ale také nových technologií ve výtvarné výchově, ať již je to digitální fotografie, video, film či počítačová tvorba, stejně jako zprostředkovává přípravu didaktickou a orientaci v dějinách či teorii umění i vizuální kultury.

Současná katedra výtvarné výchovy a kultury se snaží být otevřeným kulturním centrem. Úzce spolupracujeme se Západočeskou galerií v Plzni, Galerií Evropského domu v Plzni, Unií výtvarných umělců Plzeň, Galerií Vestředu. Zapojili jsme se do projektu Pěstuj prostor Plzně. Podílíme se na oborovém diskurzu ČR, spolupracujeme s ostatními výtvarnými katedrami ČR a zahraničními pracovišti: AVU v Mnichově, Univerzitou Flensburg, Osnabrück, Krakov.

V rámci Víkendu otevřených ateliérů bude pro veřejnost připravena výstava studentských kvalifikačních prací a hravý workshop pro rodiče a děti.

 

katedraZCU

katedraZCU

Klub Křišťál, z. s.
Plánická 208, Klatovy

Klub volného času pro občany starší 18 let zejména s duševním onemocněním a potížemi, jejich rodinné příslušníky a pro ty, kdo chtějí pomáhat.

Pořádání výstav zejména k vánocům, velikonocům i mimo ně, psaní autorské poezie a vydávání svých knížek, fotografování, malování obrazů i obrázků,aranžování, výroba hraček – psů, koček, králíků, koní, vyšívání deček a obrázků, háčkování, práce s korálky, ubrousková technika ,výroba mýdel, levandulových pytlíčků, svíček, zpívání a recitování v domovech pro seniory a u zdravotně postižených,trénování paměti, kino, výlety, procházky, přednášky.

  Křišťál

Křišťál

Křišťál

L-klub Lochotín

Sál L-klub patří Knihovně města Plzně, Obvodní knihovně Lochotín. Má kapacitu 75 míst v hledišti a víceúčelové jeviště, určené jak pro divadelní představení, tak pro hudební pořady.

V dopoledních hodinách slouží především pořadům pro mateřské, základní a střední školy. Program pro veřejnost je zaměřen především na kulturní pořady divadelního či hudebního zaměření ale i na pořady estrádní, zábavné, taneční, pořady o cestování, prezentace knižních vydavatelství a knižních novinek, besedy se spisovateli a významnými osobnostmi literárního, kulturního a společenského života. Nabídka pořadů L-klubu je sestavována tak, aby vyhovovala co nejširší veřejnosti a uspokojila všechny věkové kategorie návštěvníků a diváků L-klubu.

Na akci Víkend otevřených ateliérů odstraníme židle z hlediště a vytvoří se tak velká plocha pro stolečky řemeslníků. Na jeviště se vejdou další tři. Celkem sál pojme cca 15 rukodělných vystavovatelů. Těšit se můžete na umělce:

Magdalena Beránková

výtvarná činnost, malované obrazy různých velikostí a tvarů

Jana Forejtová

práce s keramikou a dřevem, Andělky, slaměné ozdoby, věnečky, originální brože, kapsičky, kolíčky, dekorační předměty

Martina Helmichová

ručně malované obrázky, malba na kameny, výroba zajímavých dekoračních předmětů a módních doplňků

Pavla Chládková

háčkované dárkové předměty a módní doplňky

Věra Karásková

ruční výroba korálkových šperků a doplňků šitou a háčkovanou technikou

Marie Kučerová

ruční výrobky z březového dřeva, malování kraslic (vejce husí, slepičí, pštrosí), malba na kameny, práce s mramorem, okrasné svíce, malované a vrtané korálky

Alena Kurcová

ruční papírová technika quilling, výroba dekoračních, upomínkových a dárkových předmětů

Lenka Laiblová

drátkování a práce s kovy, ruční výroba originálních šperků a módních doplňků, předměty pro radost.

Dagmar Mašková

ručně pletené výrobky (dárkové předměty, bytové a módní doplňky)

Zuzana Pavlíčková

výroba originálních ručně tepaných šperků s pravými kameny a minerály, chirurgická ocel, stříbro, kovy

Alena Pospíchalová

ruční výroba originální bižuterie

Markéta Zierlová

kroužkové šperky chainmaille kombinované vinutkami, práce s minerály a krystaly Swarovski

l-klub

l-klub

Moving Station

Galerie Moving Café je součástí prostoru Moving Station v budově bývalého nádraží Plzeň Jižní předměstí. Cílem galerie je prezentovat současné umělce, zejména ty, kteří stojí na prahu své umělecké dráhy. V prostoru galerie a malého sálu vystavují malíři, fotografové, grafici i další tvůrci současného umění.

V rámci Víkendu otevřených ateliérů nabídneme možnost setkání s právě vystavujícím umělcem nejen osobně, ale také formou výtvarné dílny vycházející z aktuální výstavy.

moving station

moving station

 

NEASI store

Před pěti lety jsme založily naši módní značku NEASI. Protože se zakázky hromadily, řekly jsme si, že by bylo fajn mít svůj vlastní obchod. Když jsme o několik měsíců později objevily prostory na Slovanské třídě 63, bylo rozhodnuto. K ručně šitému oblečení jsme přidaly i ručně dělané bytové doplňky, kokedamy, náramky, polštáře nebo betoky. Chtěly jsme obchod, kde se budete cítit jako doma v obýváku a věříme, že se nám to povedlo. Máme plno nápadů a chuť vám dělat radost.

Přijďte se k nám do NEASI podívat poslední týden v září v rámci akce Víkend otevřených ateliérů. Budeme pořádat workshop  kokedamy.

Neasi

Neasi

Neasi

soubor Nepojmenovaný1.jpg

Original design shop

Originál design shop funguje v Plzni již třetím rokem. Nachází se v Bezručově ulici a naleznete zde výrobky od českých designérů. V tuto chvíli zde mají své čestné místo hned tři značky: Stehlík design, který se zde prezentuje svým čistým porcelánem, který vzniká pod rukama designéra Petra Stehlíka. S výrobou a propagací pomáhá celá rodina. Další značkou jsou Kokedamí mámy - Nicole a Evelína, které spojuje nadšení pro květiny, speciálně pro kokedamy (závěsné květiny v mechovém balu). Pořádají také každý měsíc workshopy pro malé i velké pěstitele. Poslední značkou je Masha, kterou zastupuje Marie Syrovátková se svým designem oděvu a tvorbou módních doplňků. Z nich je patrný smysl pro detail a úcta k dokonalému řemeslu. Její tvorba je velmi osobní až nostalgická.

Stehlík design

Značka Stehlík design představuje práci designéra Petra Stehlíka. V dílně v Plzni tvoří jak z porcelánu tak i z dalších materiálů. Ve výrobě a propagaci pomáhají rodinní členové a vytvoří tak malou rodinnou manufakturu.

stehlík stehlík

 

Kokedamí mámy

Jsme Evelína a Nicole a spojuje nás nadšení pro květiny, speciálně pro kokedamy. Zamilovaly jsme se do těchto malých planetek a začaly si říkat Kokedamí mámy. Dáme vám pěstitelské rady k nezaplacení a poradíme s vhodným umístěním ať už u vás doma nebo v kanceláři. Každý měsíc pořádáme workshopy pro malé i velké pěstitele.

kokedamí mámykokedamí mámy

Masha 

Marie Syrovátková se zabývá jak designem oděvu, tak i tvorbou módních doplňků. Z nich je patrný smysl pro detail a úcta k dokonalému řemeslu. Její tvorba je velmi osobní až nostalgická. Ráda zpracovává své pocity a vychází ze vzpomínek na dětství. Díky těmto podnětům lze v jednotlivých kolekcích nalézt prvky křehké až naivní ženskosti.

masha

masha

Raindrop Graphic

Jsme malá skupina studentů různých oborů. Ať už technických, kde je grafika naším koníčkem, nebo přímo obor grafického designu. Snažíme se ubírat směrem "čisté" a co nejjednodušší grafiky, která na první pohled řekne co nejvíce o produktu.

Jelikož grafika pro nás není plnohodnotné zaměstnání, a jde zatím o koníček, není naším záměrem vydělat co nejvíce peněz. Naším záměrem je vydat co nejlepší produkt, co nejlépe vyhovět zákazníkovi, a sbírat zkušenosti, aby se snad mohla tato záliba stát naším zaměstnáním.

Terezie Schläferová - Fotografie, plakáty a koláže

schlaferova

schlaferova

Sebastian Hamet - Loga, sportovní dresy, klubový design; Barbora Mládová - 3D realizace log

hamet

mladova

RUPRT - klub rukodělních prací a technik z.s.

Spolek, který zastřešuje výrobce a prodejce rukodělného zboží a to především v Plzeňském kraji. Tito výrobci nejen prodávají svoje zboží, ale především vytvářejí úžasné výrobky, jejichž tvorbu předávají dál formou kurzů. 

Účelem sdružení je především vzdělávací činnost v oblasti rukodělných prací a technik od původních řemesel až po nové kreativní techniky. Vzdělávání v oblasti kreativity formou kurzů je skvělým přínosem pro širokou veřejnost. Díky těmto vzdělávacím kurzům se řemeslné a výtvarné techniky nejen dostanou do povědomí veřejnosti, ale i přitáhnou k tvorbě především mladé lidi a tím se udržuje řemeslná tradice našeho kraje.

Další činností klubu je pořádání vlastních prodejních akcí pro členy i přizvané výrobce, nabídka členům klubu dalších prodejních akcí a informování veřejnosti o místech, kde se mohou s našimi prodejci potkat. 

RUPRT

RUPRT

SOU Plzeň, Horní Bříza

Hornobřízská střední škola byla založena v r. 1949 jako odborné učiliště Západočeských keramických závodů. V současnosti je moderním vzdělávacím zařízením, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj a je součástí SOU stavebního Plzeň, Borská 55. Ke škole náleží domov mládeže, stravovací zařízení a dílny pro praktické vyučování žáků.

Každoročně jsou žáci a uchazeči přijímáni do tříletých a čtyřletých oborů s maturitou mimo jiné Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky - Umělecký keramik a Výtvarné zpracování keramiky - Kamnářství. Pro umělecké obory jsou ve škole k dispozici kompletně vybavené ateliéry, které slouží i k vzdělávání dospělých.

sou

soubor 13119869_1371693899524013_2536027054542060866_o.jpg

Sociálně terapeutická dílna Exodus

Vedoucí sociálně terapeutické dílny Exodus, jejímž posláním je poskytování ambulantních terapeutických služeb osobám, které mají sníženou pracovní a zdravotní schopnost z důvodu tělesného, zdravotního a kombinovaného handicapu, dále osobám s chronickým duševním onemocněním a s mentálním onemocněním.

Další činností je výtvarná činnost, návštěvy muzeí, výstav, navštěvování zajímavých míst, hradů, zámků, vycházky do přírody. Pořádáme sportovní soutěže, uživatelé se účastní soutěží, především fotografické soutěže.

rajzlova

rajzlova2

SUPŠ a ZUŠ Zámeček

SUPŠ a ZUŠ Zámeček je první střední uměleckou školou založenou v Plzni. Vznikla roku 1995 v budově radčického zámečku. Romantické prostředí na skále s výhledem na Plzeň je jako stvořené pro uměleckou školu. Studenti zde mohou získat maturitní nebo pomaturitní vzdělání v oborech:

  • Grafický design a média
  • Prostorový design a sochařství
  • Konzervování a restaurování kamene
  • Malba v umění, designu a architektuře
  • Užitá fotografie a audiovizuální tvorba

V roce 2016 se škola rozšířila také o Základní uměleckou školu, která nabízí výtvarný a nově i dramatický obor a filmovou školu. Zámeček nabízí vzdělávání i pro dospělé - a to jak v zájmových, tak rekvalifikačních kurzech.

Na "Plzni tvořivé" potkáte Zámeček hned dvakrát. Otevřené pro veřejnost budou sochařské ateliéry v areálu radčického zámečku (Pod Vinicemi 82, Plzeň) i ateliéry v Křimicích (Zámecké nám. 9, Plzeň-Křimice). V obou budovách budou připraveny ukázky studentských prací (výstavy) a zajímavé výtvarné workshopy. Jste vítáni v našem otevřeném fotoateliéru. Velmi oblíbený workshop sochání pro veřejnost bude letos probíhat přímo na nádvoří radčického zámečku. Rezervujte si stanoviště nebo přijďte rovnou. V ateliérech v Křimicích můžete navštívit také promítání autorských studentských filmů. Otevřeno bude 14:00 - 18:00 (SO i NE).


s-zamecek

s-zamecek2

s-zamecek3

 

 

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.

Jsme nestátní nezisková organizace, která se věnuje šíření dobrovolnictví a poskytuje sociálně aktivizační služby. Naším posláním je vytvářet pozitivní a funkční mezilidské vztahy, jak v rámci rodiny, tak v širším kontextu občanské společnosti.
V rámci Víkendu otevřených ateliérů bude v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM, z.s. nainstalovány dvě výstavy:

"Krása stáří"

Původním záměrem vůbec nebyla výstava fotografií, ale udělat seniorům na stacionáři v Domovince krásný den. Obléknout je, nalíčit, učesat a pak s partou dobrovolníků je i nafotit. Měli se cítit jako modelky, o které se celý den někdo stará. Fotografie jsme jim pak chtěli darovat, aby měli oni i jejich jejich děti památku na bezva partu lidí v Domovince. Z jednoho dne nakonec byly tři, z pár fotek několik stovek. Bylo nám líto je dál nevyužít a tak se souhlasem modelek a modelů vyšel kalendář a vznikla putovní výstava.

Když cizinci tvoří aneb Kdo si hraje nezlobí.

Výstava prezentuje práci klientů ze Zařízení pro zajištění cizinců Balková. Těšit se můžete na ukázky práce s papírem, konkrétně na techniky jako je 3D origami, quilling, tvoření z papírových ruliček, ale také košíkaření, enkaustiku. Výsledné výtvory cizinci zdobí přírodninami, sušinami, nebo jsou tyto techniky kombinovány. 

29.8.2018 15:00 a 17:00

Prezentace k výstavě

totem

soubor 4..jpg

Tvořilka

Během Víkendu otevřených ateliérů pro Vás budeme mít připraveno několik jednoduchých kreativních workshopů a to jak pro nejmenší návštěvníky, tak i pro dospělé.

Po celou dobu Vám budou k dispozici naše lektorky výtvarných kurzů, se kterými si hravě zvládnete vyrobit nějakou tu maličkost pro radost. Těšit se můžete i na novou nabídku podzimních kreativních kurzů a ukázku výrobků z kurzů minulých. Nebude chybět ani výstava šperků vyráběných složitějšími technikami z korálků, drátků, křišťálové pryskyřice, polymerových hmot apod.

Rádi se s Vámi také podělíme o zkušenosti a zážitky z kreativních veletrhů, které pravidelně navštěvujeme a to jak po celé České republice, tak i v zahraničí. Inspiraci, kterou na těchto veletrzích čerpáme, se Vám snažíme předat hlavně prostřednictvím neustálého rozšiřování naší nabídky.

Celý víkend si samozřejmě také budete mít možnost vybrat z našeho širokého sortimentu tvořivého materiálu a dárkových předmětů.

V Plzni Vám pomáháme tvořit již sedmým rokem! Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na viděnou!

tvořilka

tvořilka

tvořilka

Výtvarno

Při malování vypněte myšlenky, ponořte se do obrazu a relaxujte. Můžete začít kdykoliv.

Nabízíme Vám vzdělání i relaxaci. Jsme zařízení, které se zabývá volnočasovými aktivitami, zejména malováním a kresbou. V Plzni fungujeme od listopadu roku 2009. Naleznete zde výtvarné kurzy pro všechny věkové skupiny: děti, studenty, dospívající, dospělé, důchodce. Pro ty, kteří s malováním chtějí v jakémkoliv věku začít nebo pro ty, kteří již něco umí. Můžete si vybrat z pravidelných celoročních kurzů nebo z doplňkových jednorázových kurzů (malba akrylem, olejem, pastelem, technika airbrush, automatická kresba, komix, fantazie, kresba postavy atd…). Připravíme vás na talentovky na uměleckou školu. V letních měsících a o jarních prázdninách pořádáme příměstské tábory s výtvarným zaměřením. Velký důraz klademe především na klienta, a proto se účastníkům věnují skuteční profesionálové v oboru. Pro účastníky pořádáme výstavy jejich prací, také jsme se aktivně zúčastnili, za podpory města Plzně 2015, akce v ulicích města "Kandidátské léto" a účastníme se spousty dalších akcí. Za dobu naší působnosti jste nás mohli také vidět nebo číst o nás v různých médiích.

vytvarno

výtvarno2

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni patří k nejvýznamnějším galerijním institucím v České republice. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu. Sbírkový fond v současnosti čítá přes 10 000 děl.

Západočeská galerie v Plzni sídlí v bezprostřední blízkosti historického náměstí s monumentální katedrálou. K výstavním účelům využívá dva historické objekty v centru města - někdejší středověkou tržnici, od r. 1972 výstavní síň „Masné krámy“, a goticko-renesanční dům č. p. 13 v Pražské ulici.

Budova středověké masné tržnice byla postavena v roce 1392 v místech bývalého městského parkánu. Dnes tvoří její průčelní obrys s malebným štíhlým cimbuřím charakteristickou dominantu spodní části Pražské ulice a Křižíkových sadů. Jedná se o jednu z mála dochovaných staveb tohoto typu. V roce 1972 zde byla otevřena výstavní síň Masné krámy, svou dispozicí a uspořádáním vnitřního prostoru v České republice ojedinělá. Ve výstavních síních jsou prezentovány proměnné výstavní projekty.Výstavní síň Masné krámy je v daném termínu uzavřena z důvodu instalace nové výstavy.

Během víkendu Otevřených ateliérů můžete ve výstavní síni „13“ navštívit výstavu: Rok 1918 a umění v Plzni. Československá samostatnost v historii plzeňského uměleckého života 1914–1938.

ZCG

ZCG2

Zařízení pro zajištění cizinců (ZZC) Balková

Zařízení pro zajištění cizinců (dále jen ZZC) bylo v areálu Balková zprovozněno v listopadu 2016 a je určeno mužům. Provozuje jej Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. ZZC je určeno k zajištění cizinců, kterým bylo Službou cizinecké policie vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a o zajištění, a kteří musí opustit ČR, neboť se svým pobytem na jejím území dostali do rozporu se zákonem.

Důležitou součást práce s klienty v zařízení pro zajištění cizinců tvoří činnosti organizované pedagogy volného času. Volnočasové aktivity slouží jako relaxační prvek pomáhající cizincům oprostit se od jejich problémů, předcházejí rovněž vypjatým situacím.

Zařízení pro zajištění cizinců Balková je z hlediska volnočasových aktivit proslulé svou výtvarnou dílnou. Pedagogové se zde zaměřují na práci s papírem, konkrétně na techniky jako je 3D origami, quilling a také tvoření z papírových ruliček. Výsledné výtvory cizinci zdobí přírodninami, sušinami, nebo jsou tyto techniky kombinovány. Oblíbenou aktivitu představuje košíkaření. Cizinci vyrábí košíky především z papírových ruliček. Občas je k výrobě košíků využíván i pedig. Klienti z něj však častěji vytvářejí menší věci (motýlky, kytička atd.).

Jednotlivé činnosti jsou koncipovány tak, aby je mohli zvládnout i lidé bez výtvarného talentu a přinášely radost a odreagování.

zzc

zzc2

zzc3