Informace o institucích

Ateliér Plzeň

Ateliér Plzeň je spolek pro podporu výtvarného umění a kultury. Od roku 2011 pořádá kurzy kreslení a malování pro širokou veřejnost, výstavy a kulturní akce. Součástí malířského ateliéru je kavárna Café LOOS s galerií. Ateliér Plzeň je místem pro setkávání lidí a prostorem podporujícím umělce v jejich tvorbě.

Na Víkend otevřených ateliérů pro Vás máme připravený výtvarný workshop, můžete shlédnout aktuální výstavu a posedět si v naší útulné kavárně.

soubor DSC_9619_00001.jpg

soubor DSC_0015.jpg

Ateliér s Duší

Jana Dvorská

Jana Dvorská je fotografka, výtvarnice, cestovatelka a autorka několika regionálních publikací.

Tentokrát se můžete tešit na její víceformátové fotografie z cyklu Na hladině..., které vystaví v originálních prostorách historické maringotky v Ateliéru s Duší ve Veselí 7 v Janovicích nad Úhlavou. Expozici umocní výstava porcelánu s plovoucí aranží. Pro malé návštěvníky bude připravena venkovní  travnatá plocha na hrátky s vodou.

Marie Soukupová

Marie Soukupová je malířka precizních olejomaleb ve stylu holandských mistrů. Výtvarno v pravém slova smyslu nevystudovala, ač se mu věnuje od raného mládí. Nejraději maluje krajinky, zejména Šumavu.

Svoje díla vystaví společně s dcerou, výtvarnicí Jarkou Papežovou, v Ateliéru s duší ve Veselí 7 v Janovicích nad Úhlavou, kde si pro návštěvníky připravily oblíbené dílničky. Letos bude zaměření, které si vyžádali děti i dospělí, a to oblíbené Malování na kamínky.

soubor 20190720_142632-02_640x480.jpg

soubor 20190720_142545-01_640x480.jpg

Jarka Papežová

Jarka Papežová je všestranně zaměřená výtvarnice, která vypráví své příběhy prostřednictvím vizuální tvorby. Láska k malování se v její rodině dědí již třetí generaci. Obdiv si zaslouží její lehké, zemitě barevné akvarely, které ráda vyučuje na workshopech. V poslední době maluje s oblibou velkoformátová květinová plátna, zejména letní louky. Pro autencitu okamžiku maluje zásadně v plenéru. Známá je především svými kompozicemi s vlčími máky, které jsou známé i v zahraničí.

Společně se svými výtvarnými hosty se na vás bude těšit ve svém ateliéru ve Veselí 7, který  buduje ze zachráněné staré stodoly. Jarka je i vášnivou sběratelkou starých věcí, které opravuje a dává jim novou funkci.

Na její zajímavé zahradě uvidíte i dvě historické maringotky, které využila k výstavním účelům. Nebudou chybět ani oblíbené tvořivé dílny na téma Tajemství akvarelu a speciálně na vyžádání populární Malování na kamínky.

soubor FB_IMG_1595850373168.jpg

soubor received_784541962354941.jpg

ATELIÉR STEEL, s.r.o.

Náš výrobní program: snubní prsteny z chirurgické oceli a titanu na zakázku, prsteny dle požadavku zákazníka, masivní ocelevé náramky a náhrdelníky (torqes), přívěsky. Speciální piecingová bižuterie dle přání zákazníka. Oprava šperků z chirurgické oceli, případně výroba chybějících dílů. Rytiny do prstenů, rytiny plošné dle zadané předlohy.

Šperky vyrobené v naší dílně jsou vždy originálem a naši zákazníci oceňují kvalitu zpracování. Foto si můžete vybrat z galerie na www.facebook.com/asteel.cz

soubor 1460986_1416797235219549_1764376876_n.jpg

soubor 778642_1416796521886287.jpg

DEPO2015

Kreativní zóna DEPO2015 je živým prostorem, kde se umění a kultura potkává se vzděláváním, řemeslem i podnikáním.

Výstavy v areálu DEPO2015:
Autopark Benedikta Tolara (nádvoří)
Gól - interaktivní výstava pro celou rodinu (nízké sloupy)

Je možné, že v areálu budou ještě další výstavy, o jejichž realizaci se aktuálně jedná.

Program v areálu DEPO2015:
26. - 27. 9. 2020 Svět knihy (otevírací časy akce pro veřejnost zatím nejsou známy)

Workshop v rámci VOA a Světa Knihy:
Výroba EX LIBRIS formou tisku z koláže

Konkrétní místo a čas workshopu bude záviset na dohodě s akcí Svět knihy a budeme je vědět v průběhu léta.

soubor 5757695.jpg

soubor 1449762.jpg

Galerie Alšovka

KLUB ALŠOVKA- ZAS z. s.

Alšovka byla založená jako víceúčelové kulturní zařízení ve klenutých suterénních  prostorách památkově chráněného domu v Kollárově ulici 16 spravované spolkem Alšovka - ZAS. Cílem spolku proto bylo v počátku trvale připomínat Alšův odkaz v souvislosti s působením v Plzni při výzdobě měštanských domů četnými sgrafity. Právě v domě Kollárova 16 začala Alšova spolupráce se stavitelem Rudolfem Štechem. Dalším krokem spolku bylo otevření umělecké galerie se stylovým Barem Alšovka. V současnosti spolek právně připravuje aukční a zastavárenskou činnost v oboru starožitných a uměleckých děl autorů regionu i země.

 • výstava malířů: Viki Adamíková, Zdeňka Braunová, Milda Dufek, Kája Hlavička, Jožka Osoba, Eliška Peroutková, Helga Santer, Tereza Šímová, Raphaela Hons
  - sochařů: Toma Kůse, Lukáše Řezníčka, Pavla Zouhara
  - fotoinformel: Eva Hubatová

Plakát Galerie Alšovka k této akci viz zde: soubor Alšovka6b.pdf

Atmosféru podpoří živá hudba hrou na kytaru, klávesy a zpěv - od 15:00 hodin - Lenka Fejtl Šašková, Pepa Šimice, Antonín Sedláček, a operák Zdeněk Vobruba.

Workshop - děti od 4-12 let si přijdou na své na workshopu malíře Mildy Dufka. Naučí se základní techniky, například pastelu a akvarelu.

soubor 1752841.jpg

soubor 2076423.jpg

soubor 1113414.jpg

Galerie U Bílého jednorožce

Výstavní síň Galerie U Bílého jednorožce je v samém centru Klatov a nabízí k shlédnutí výstavy současného moderního českého i zahraničního umění. Od 26. 9. 2020 bude možné shlédnout výstavu obrazů Kateřiny Štenclové. Galerie bude 26. 9. přístupná od 16:30 hodin, kdy se uskuteční vernisáž za přítomnosti autorky obrazů.

Další výstavu, kterou galerie pořádá je výstava děl Jakuba Špaňhela v kostele svatého Vavřince. Vstup zdarma.

soubor 1576763.jpg

soubor 1867485.jpg

Galerie města Plzně

Galerie města Plzně se svým programem zaměřuje na současné umění. Moderní umění je však široké veřejnosti často těžko srozumitelné. Oslovujeme tedy dětské diváky, jejichž pohled je ještě nezatížen představou, jak by umělecké artefakty "měly vypadat". Každou první neděli v měsíci pořádáme výtvarnou dílnu pro děti nazvanou Tvořivá neděle. Pro školy připravujeme animační programy (animace ve smyslu oživení výtvarného díla) a výtvarné dílny. Hravou formou vedeme děti k aktivnímu vnímání a autentickému prožívání současného umění. Děti si odnáší vlastní výrobek a odchází s pocitem, že galerie je atraktivní místo, kde je možné něco zajímavého zažít. Je pro nás důležité, aby tato osvěta byla přístupná každému, akce jsou tedy vždy zdarma.

V rámci akce Víkend otevřených ateliérů Vás srdečně zveme na výtvarnou dílnu, kde si můžete vytvořit vlastní "placku" jako magnetku s otvírákem, zrcátko nebo připínací brož. Také Vás čeká velmi oblíbené a již tradiční malování v Galerii města Plzně.

soubor 1275835.jpg

Galerie Ladislava Sutnara

ZÁMEČEK 25 LET oslavíme od 2. do 27.9.2020

Vernisáž 2.9.2020 v 18 hodin (DÓMA - live music, Oldřich Nový, kurátor Jan Van Woensel)

SUPŠ a ZUŠ Zámeček slaví letos 25. výročí, mj. speciální výstavou v Galerii Ladislava Sutnara. Vysoká úroveň této umělecké školy je známá jak v Plzni, tak i za jejími hranicemi, a odráží se v kvalitě děl současných studentů a absolventů. Výstava představuje výběr zadaných prací i volných děl vytvořených v Zámečkových ateliérech Fotografie, Malba, Grafický design a Socha. Sutnarka touto výstavou podtrhuje její silné spojení a dlouhodobé přátelství se Zámečkem, a oslavuje tak nejen skvělou historii umělecké školy, ale také její budoucnost.

O posledním zářijovém víkendu se během letošního ročníku Víkend otevřených ateliérů "Plzeň tvořivá" prostory této výstavy promění na dílnu kamenosochařského oboru SUPŠ Zámeček. Pod vedením pedagogů a studentů ze Zámečku bude možné zapojit se do modelování plastik, 3D tisku či si vyzkoušet práci sochařů, restaurátorů kamene.

soubor IMG_6478.jpg

soubor IMG_6485.jpg

soubor IMG_6493.jpg

Galerie Thambos

Marie Vechová je majitelka galerie Thambos a v současné době se zabývá technikou voskované batiky, kde v monumentálních obrazech předvádí svoji představu o vědění, vidění, cítění, slyšení, množení atd. Vytvořila publikaci o textilních výtvarných technikách. Byla uvedena ve světové publikaci významných osobností.

Program: Výstavy - fotografie uměleckého fotografa Milana Janocha, série kovových plastik Tomáše Kůse v exteriéru, paličkové krajky plzeňské výtvarnice paní Novákové.

soubor 1070221.jpg

soubor 1886190.jpg

soubor 9963305.jpg

IVCP - Eva Machalíčková

Členky spolku nejsou profesionálními výtvarnicemi, ale dokazují, že jejich autorské práce tvořené nejen šikovnýma rukama, ale i srdcem, mohou zdobit nejen je a jejich kamarádky.

Při "Víkendu otevřených ateliérů 2020" si v prostorách spřáteleného Informačního a vzdělávacího centra Plzeň, spolku,  v ul. Sladkovského č. 30 v Plzni,  budete moci prohlédnout autorské práce – šperky z polymerových hmot, pryskyřice, kamenů, korálků, které byly vytvořeny různými technikami; drátovaná zvířata, anděly a také krásné drátěné stromy zdobené korálky a krystaly; keramické květníky, květináče, ptáčky ale i betlémy; háčkované módní plédy, kabely a roztomilé hračky; v krásných kombinacích barev ušité tašky a kabely. V poslední době se zaměřujeme na výrobu originálních hlavolamů, které rozvíjejí logické myšlení a zručnost dětí i jejich rodičů.

Drobné drátované ozdoby, korálkové šperky a ozdoby, hlavolamy a rovněž i květiny technikou origami si budou moci vyrobit dospělí i děti pod vedením zkušených lektorů CVT z.s. v prostorách IVCP spolku, Sladkovského 30 v Plzni.

soubor 20180320_173855.jpg

soubor 20180320_173702.jpg

soubor 20180323_102306.jpg

Katedra výtvarné výchovy a kultury FPE ZČU v Plzni

Katedra připravuje budoucí učitele výtvarné výchovy pro základní i střední školy, stejně tak poskytuje výtvarné vzdělání učitelům škol mateřských a 1. stupně základní školy. Pracoviště navazuje na tradici umělecko-pedagogické přípravy, kterou lze datovat již od r. 1948. Katedra nabízí budoucím učitelům osvojení jednak klasických technik, např. kresby či malby, ale také nových technologií ve výtvarné výchově, ať již je to digitální fotografie, video, film či počítačová tvorba, stejně jako zprostředkovává přípravu didaktickou a orientaci v dějinách či teorii umění i vizuální kultury.

Současná katedra výtvarné výchovy a kultury se snaží být otevřeným kulturním centrem. Úzce spolupracujeme se Západočeskou galerií v Plzni, Galerií Evropského domu v Plzni, Unií výtvarných umělců Plzeň, Galerií Vestředu. Zapojili jsme se do projektu Pěstuj prostor Plzně. Podílíme se na oborovém diskurzu ČR, spolupracujeme s ostatními výtvarnými katedrami ČR a zahraničními pracovišti: AVU v Mnichově, Univerzitou Flensburg, Osnabrück, Krakov. Každoročně na katedře vznikne několik odborných publikací. Členové katedry vystavují v prestižních galeriích, například ve Veletržním paláci Národní galerie Praha či Galerii Hollar.

V roce 2019 byla na katedře výtvarné výchovy a kultury zorganizována jedinečná konference České sekce International Society for Education through Art. V rámci konference katedra pořádala výstavu ARTEDUCO představující umění na pedagogických fakultách u nás i v zahraničí. Výstavu bylo možné navštívit v prostoru DEPO2015 od 17. 6. do 4. 8. 2019.

V rámci Víkendu otevřených ateliérů bude pro veřejnost připravena rozsáhlá výstava studentských absolventských a ročníkových prací. Zhlédnout bude možné několik multimediálních prezentací. Katedra výtvarné výchovy a kultury představí také práci svých pedagogů – grafický ateliér prof. Františka Hodonského a dílo prof. Kurta Gebauera.

soubor 1.jpg

soubor 2.jpg

Klub Křišťál, z.s.

Klub volného času pro občany starší 18 let zejména s duševním onemocněním a potížemi, jejich rodinné příslušníky a pro ty, kdo chtějí pomáhat.

Pořádání výstav zejména k vánocům, velikonocům i mimo ně, psaní autorské poezie a vydávání svých knížek, fotografování, malování obrazů i obrázků, aranžování, výroba hraček – psů, koček, králíků, koní, vyšívání deček a obrázků, háčkování, práce s korálky, ubrousková technika, výroba mýdel, levandulových pytlíčků, svíček, zpívání a recitování v domovech pro seniory a u zdravotně postižených, trénování paměti, kino, výlety, procházky, přednášky.

soubor cesta ppdzimním lesem.jpg

soubor CCF_000012.jpg

Knihovna města Plzně

Knihovna města Plzně nabízí veřejnosti tradiční služby, které vyplývají z práce s knihou, časopisem i dalšími typy dokumentů. Tvůrčí a rukodělné aktivity však nejsou knihovnicím a knihovníkům nijak vzdálené. Často je využívají zejména při akcích pro děti a mládež, mají samostatné výstavy, nebo s Klubem tvořivých knihovníků nabízí své výrobky na oblíbených Vánočních a Velikonočních trzích v pražském Klementinu.

V rámci akce Víkendu otevřených ateliérů můžete shlédnout pestrou knihovnickou tvorbu na domácí půdě, protože vystavujeme takřka "mezi regály", v Ústřední knihovně pro dospělé.
Výtvarná  dílna – výroba papírových dekorací, výroba záložek do knih.
Ukázka dekorací z knih k volnému použití, dále ukázka výroby šperků, výrobků z fimo hmoty, háčkování a cínování.

Seznam vystavujících v Knihovně města Plzně:

 • Alena Pospíchalová
 • Jitka Bernášková
 • Dagmar Ettlerová
 • Dagmar Mašková
 • Lenka Ťoupalová
 • Dana Záhoříková
 • Alexandra Karlová
 • Alexandra Valinová
 • Zuzana Mišterová
 • Dagmar Krausová
 • Pavla Chládková
 • Martina Kožíšek Ouřadová
 • Veronika Vašků

soubor Dílna.jpg

soubor Deky.jpg

Muzeum a Ateliér Panenek Plzeň

Muzeum Panenek Plzeň a ateliér Jiřina Havlová

Jmenuji se Jiřina Havlová a mou velkou vášní jsou panenky: tvořím na ně, opravuji je a zkrátka je miluji. Od roku 2006, kdy jsem měla jednu panenku po babičce, panenka co přežila útrapy 2. světové války, se po velkém stěhování dostala až ke mně, objevila jsem ji v roce 1997 na chaloupce, bylo to pro mne jedno úžasné léto s jednou vzácnou panenkou a mojí babičkou. A to doslova, vše se dozvíte, až do ateliéru přijdete.

Po velkých výstavách v Česku a Slovensku a festivalech, které jsem spolu s naším spolkem panenkářek rozjela, jsem se rozhodla usadit právě tam, kde jsem se narodila a to v Plzni. Sama mám na 2.500 panenek, napsala jsem o nich knížku "Česká panenka", která byla téměř vyprodána.

Přijďte poznat, co je to být doktorkou panenek a jejich milovnicí, můžete se třeba naučit vyrobit panenku - to vše záleží na Vás.

Radost a štěstí se skrývá v malých věcech.

Už teď se na Vás v ateliéru v Plzni v Purkyňově ulici 29 moc těším!

soubor IMG_6983.jpg

soubor 2a.jpg

soubor 119181726_1224796_edited.jpg

OYE Ateliér, s.r.o.

OYE ateliér má svůj styl, svoji vizi, svoji tvorbu Zabýváme se architekturou, interiéry i projekcí různých měřítek ve všech fázích projektové dokumentace. Vytváříme váš prostor s důrazem na každý detail od konceptu až po realizaci. Máme vizi, jsme kreativní a odvážní, chceme tvořit, stále hledáme lepší cesty, preferujeme mezioborovou kooperaci a trváme na spolupráci s nejlepšími odborníky, máme smysl pro detail, architektura je součástí života nás všech. Jde o tvorbu prostoru a prostředí kolem nás, vždy hledáme dostupný, udržitelný a ohleduplný způsob realizace. Nechceme abstraktní pózu, máme rádi nové výzvy.

soubor 2452979.jpg

Pavilon skla Klatovy - PASK

Pavilon skla Klatovy PASK je nejmladším sklářským muzeem v ČR. Byl otevřený v srpnu 2014 a jeho stálou expozici tvoří sbírka více než 900 předmětů z produkce světově proslulé sklářské firmy Johanna Lötze - vdova z Klášterského Mlýna na Šumavě. Pavilon je výjimečný nejen svou sbírkou secesního skla, za kterou přijíždějí návštěvníci z celého světa, ale také svou architekturou. Jeho rekonstrukce podle projektu Martina Kožnara a Jiřího Bízy byla oceněna cenami Grand Prix architektů ČR a Stavba roku Plzeňského kraje. Pavilon je živým prostorem, ve kterém se střídají pravidelně výstavy historického i soudobého skla a koná se zde i mnoho tvůrčích dílen, přednášek apod. Speciální programy jsou zde připraveny pro děti.

Tvůrčí dílna v PASKu

Pro Víkend otevřených ateliérů je zde připravena tvůrčí dílna Skleněný rej ve víru vzduchu, při které si děti i dospělí mohou vyrobit různé mobilní závěsy ze skleněných komponentů podle své fantazie či připravených návodů.

soubor KN2_1905.jpg

soubor interier s oknem.jpg

Plzeňská skříň

Plzeňská skříň je nově otevřený ateliér a obchod s autorskou módou a módními doplňky, ale i drobnostmi pro radost uprostřed Plzně. Naší filozofií je podporovat malé české tvůrce, designéry a umělce, a proto u nás najdete originální kousky vyráběné s láskou k řemeslu. Součástí obchodu je i šicí dílna, kde šijeme vlastní modely, ale také na přání, podle Vašich představ. Klademe velký důraz na výběr materiálů a střihů, abyste se cítili vždy pohodlně a také na zpracování, protože chceme, aby Vám u nás zakoupené zboží dlouho dělalo radost, čímž společně šetříme naší planetu. Najdete nás v Puškinově ulici 6 v Plzni.

soubor 20200602_083031.jpg

soubor 20200603_145740.jpg

SOU stavební Plzeň, pracoviště Horní Bříza

Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 bylo založeno 1. července 1984 a po sloučení s dalšími dvěma plzeňskými stavebními učilišti v letech 1996 a 1998 se stalo jediným zařízením v Plzeňském kraji specializovaným na výuku oborů s výučním listem se zaměřením na stavebnictví. Od roku 2015 je součástí učiliště rovněž škola v Horní Bříze, a vzdělávací nabídka se tak rozšířila i o obory keramické. Hornobřízská střední škola byla založena v roce 1949 jako odborné učiliště Západočeských keramických závodů. V současnosti je moderním vzdělávacím zařízením, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj. Kapacita školy je 280 žáků, součástí školy je domov mládeže, stravovací zařízení a samozřejmě dílny pro praktické vyučování žáků. Kromě tříletých učebních oborů Kamnář, Keramik, Obkladač, Elektrikář a Zámečník se zde vyučují také výjimečné umělecké obory v rámci plzeňského kraje i republiky - Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky (Umělecký keramik) a Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu (Kamnářství).

soubor 1857635.jpg

soubor Obrázek2.png

SUPŠ a ZUŠ Zámeček

SUPŠ a ZUŠ Zámeček je první střední uměleckou školou založenou v Plzni, letos slaví 25 let! Romantické prostředí zámečku na skále s výhledem na Plzeň je jako stvořené pro uměleckou školu.

Studenti zde mohou získat maturitní nebo pomaturitní vzdělání v oborech:
- Grafický design a média
- Prostorový design a sochařství
- Konzervování a restaurování kamene
- Malba v umění, designu a architektuře
- Užitá fotografie a audiovizuální tvorba

V roce 2016 se škola rozšířila také o Základní uměleckou školu, která nabízí výtvarný a nově i dramatický obor a filmovou školu. Zámeček nabízí vzdělávání i pro dospělé - a to jak v zájmových, tak rekvalifikačních kurzech.

Na "Plzni tvořivé" potkáte Zámeček hned dvakrát. Na stanovištích č. 20 a č. 44.

STANOVIŠTĚ č. 20 - Zámeček v Galerii Ladislava Sutnara, Riegrova 11, Plzeň

Výstava a dílna kamenosochařského oboru SUPŠ Zámeček.

Do prostor Galerie L. Sutnara zveme k návštěvě výstavy ZÁMEČEK 25 LET / YEARS. Výstava připomíná 25 let pedagogického, uměleckého a kulturního působení SUPŠ a ZUŠ Zámeček v Plzni a která představí výběr prací studentů všech čtyř studijních oborů - malby, fotografie, grafického designu a sochařství. Oba víkendové dny se budete moci pod vedením pedagogů a studentů ze Zámečku zapojit do modelování plastik, odlévání ze sádry či si vyzkoušet práci sochařů a restaurátorů kamene.

STANOVIŠTĚ č. 20 - Zámeček v Galerii L. Sutnara, Riegrova 11, Plzeň - otevřeno v SOBOTU i v NEDĚLI a to v čase od 14:00 - 20:00.

STANOVIŠTĚ č. 44 - ZUŠ Zámeček v Plzni - Křimicích, K Nádraží 15 (POUZE v NEDĚLI od 14:00 - 18:00)

Workshop výtvarného oboru ZUŠ Zámeček:
Budete zapojeni do unikátního workshopu: Fasáda nové ZUŠ získá díky návštěvníkům novou výzdobu. Jako společné dílo všech příchozích vznikne nástěnná malba přímo na budovu ZUŠ, kterou jistě nikdo více nepřehlédne.

Nově startujeme také kurzy v keramické dílně s vlastní pecí, v tento den si můžete keramickou dílnu a její zázemí prohlédnout a zapojit se.

 

soubor IMG_20190928_152619.png

soubor IMG_20200902_172217.png

Tvořilka

Tvořilka Plzeň je plzeňské korálkové království. Nakoupit si u nás můžete nepřeberné množství korálků a komponentů na výrobu šperků a drobných dekorací. Mimo korálků u nás seženete kompletní sortiment věcí pro tvorbu z křišťálové pryskyřice a polymerové hmoty. Zároveň ve Tvořilce můžete absolvovat některý z kreativních kurzů, které pro vás pravidelně vypisujeme. Na Otevřených Ateliérech si na našich workshopech budete moci vyrobit jednoduché šperky jako jsou náramky z korálků, kamenů a šňůrek, ale i náušnice nebo třeba andělíčka pro štěstí. Budeme se na vás těšit.

soubor oa2.jpg

soubor oa1.jpg

soubor oa3.jpg

Vinná stezka Plzeň

Součástí vinné stezky jsou:

 • CAFÉ REGNER
 • TUTA TERASA
 • KAVÁRNA SNÍLEK

CAFÉ REGNER

soubor DSCF8830.jpg

soubor D70_5471_cropped.jpg

TUTA TERASA

soubor terasa I.jpg

soubor terasa II.jpg

KAVÁRNA SNÍLEK

soubor DSC_5595 insta.jpg

soubor DSC_5656 insta.jpg

soubor DSC_5745 kopie.jpg

Vinotéka Víno a čokoláda, s.r.o.

Vinotéka a čokoládovna v Bílém nároží - atrium. V těchto malebných prostorách se můžete těšit na výstavu deseti umělkyň - Encaustic.art, Mariána Páchnika, akademického malíře profesora Borise Jirků a magistra Martina Prachaře. Právě v těchto prostorech proběhne workshop figurální kresby vedený samotným profesorem. Toto místečko najdete pod adresou Sady Pětatřicátníků 318/12, Plzeň.

soubor 2707856.jpg

Výtvarno, z.s.

Při malování vypněte myšlenky, ponořte se do obrazu a relaxujte. Můžete začít kdykoliv.

Nabízíme Vám vzdělání i relaxaci. Jsme zařízení, které se zabývá volnočasovými aktivitami, zejména malováním a kresbou. V Plzni fungujeme od listopadu roku 2009. Naleznete zde výtvarné kurzy pro všechny věkové skupiny: děti, studenty, dospívající, dospělé, důchodce. Pro ty, kteří s malováním chtějí v jakémkoliv věku začít nebo pro ty, kteří již něco umí. Můžete si vybrat z pravidelných celoročních kurzů nebo z doplňkových jednorázových kurzů (malba akrylem, olejem, pastelem, technika airbrush, automatická kresba, komiks, fantazie, kresba postavy atd.). Připravíme vás na talentovky na uměleckou školu. V letních měsících a o jarních prázdninách pořádáme příměstské tábory s výtvarným zaměřením. Velký důraz klademe především na klienta, a proto se účastníkům věnují skuteční profesionálové v oboru. Pro účastníky pořádáme výstavy jejich prací, také jsme se aktivně zúčastnili, za podpory města Plzně 2015, akce v ulicích města "Kandidátské léto" a účastníme se spousty dalších akcí. Za dobu naší působnosti jste nás mohli také vidět nebo číst o nás v různých médiích.

Těšíme se vás ve dnech 26. 9. - 27. 9. 2020 na Víkendu otevřených ateliérů, kde si můžete vyzkoušet kresbu obličeje (busty) nebo malbu zátiší. Pro děti jsme připravili malování zvířátek či dětských postav a další motivy. Dále vám nabídneme ukázky tvorby našich studentů a rádi pohovoříme se všemi ohledně nabídky našich kurzů na rok 2020/2021.

soubor 1027297.JPG

soubor 1542719.JPG

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie v Plzni patří k nejvýznamnějším galerijním institucím v České republice. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu. Sbírkový fond v současnosti čítá přes 10.000 děl.

Ve výstavní síni "13" je  do 27. 9. 2020 poslední možnost vidět výstavu Od práce k zábavě. Podoby volného času v umění XIX. století, která se zaměřuje na fenomén narůstání volného času v různých společenských vrstvách během 19. století, tak jak je zobrazili velcí mistři českého umění. Na devět desítek obrazů, kreseb, grafik a fotografií bylo vybráno především ze sbírek ZČG, Národní galerie v Praze a dalších pražských veřejných a soukromých sbírek. Sedm částí výstavy připomíná hlavní okruhy ikonografie spjaté s volným časem: Návštěva lázní, výlet a procházka / Zasnění, odpočinek, zahálka a nuda / Svět dětství a mateřství / Svátky, slavnosti a zábavy / Erotika krotká či nezřízená? / Hospoda, vinárna a kavárna / Sportování: od péče o tělo k soutěži v pohybu.

V Masných krámech je expozice absolventských prací studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Výstava PŘIHRAJ! Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM se koná až do 1. listopadu 2020 a reprezentuje nezastupitelnou hodnotu kooperace při vzniku nových projektů.

Spolupráce je nezbytnou součástí fungování a rozvoje lidské společnosti. Ukazuje se, že propojení mezi jednotlivci i obory přináší lepší a komplexnější řešení nejrůznějších aktuálních potřeb a problémů. Výstava studentů UMPRUM dokazuje sílu sdílení, vzájemné pomoci i společného hledání nových alternativních řešení. Přihraj! je zde metaforou vnějšího pokynu, ale i vnitřní vůle ke spolupráci.

soubor Přihraj-Aspekty spolupráce v tvorbě studentů UMPRUM - foto-Ondřej Přibyl (63).jpg

soubor Václav Brožík, Dívka v řepném poli - Motiv z Roztok, 1899, ZČG.jpg

***
Na úpravě této stránky aktuálně pracujeme. Děkujeme za pochopení.